Parę powodów dla których w trakcie tegorocznych miesięcy letnich warto udać się w góry

Z opracowywanych na bieżąco rankingów dowiadujemy się, że najczęściej obieranym celem urlopowych wypraw pozostają polskie miejscowości. Pomimo tego że egzotyczne kraje kuszą bajowymi pejzażami, piaszczystymi plażami, słoneczną aurą i możliwością zwiedzenia bezcennych zabytków, to w końcu nad polskim morzem czy na Warmii i Suwalszczyźnie nie brak podobnych atrakcji.

atmosfera

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
A jeśli ktoś w tym momencie planuje najbliższe wakacje, to koniecznie powinien także wziąć pod uwagę wycieczkę w polskie góry.
Zasadniczo wczasy w górach łączą się z pieszymi wycieczkami po czerwonych szlakach. Wspomniane wyprawy są bardzo relaksujące i polecane są nade wszystko osobom pracującym za biurkiem. Jednakże choćby krótka wędrówka może być zbyt wyczerpująca dla niektórych urlopowiczów, szczególnie jeśli ci cierpią na różne dolegliwości, dla przykładu choroby układu oddechowego. Wówczas warto spędzić te parę dni w całkowicie inny, ale jednocześnie nie mniej interesujący sposób.
wczasy w górach to wyjątkowo pojemne określenie i to co najmniej z dwóch powodów.

Inne, również bardzo ciekawe szczegółowe omówienie przedstawionego zagadnienia odnajdziesz tu. Przeczytaj koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Otóż, góry rozciągają się wzdłuż południowej granicy kraju, zatem każdy podróżnik udający się na wakacje musi zdecydować, które krainy odwiedzi, bo nie da się zwiedzić wszystkiego w czasie zaledwie jednego wyjazdu. Poza tym w górach można też relaksować się nie tylko na wysokogórskich szlakach, ale również np. zażywając kąpieli w okolicznym basenie z wodą termalną.

trekking

Autor: piotr iłowiecki
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem na podróżnych, którzy lubią zwiedzać obiekty zabytkowe czekają liczne muzea, jak również parki etnograficzne. Tak samo ciekawe są katolickie bazyliki czy prawosławne cerkwie, szczególnie że budowane zostały w stylu charakterystycznym dla danego regionu. Kto zatem będzie zmuszony zrezygnować z emocjonujących górskich eskapad, ten w zamian może na przykład zobaczyć, jak dawniej wypiekało się chleb lub tkało dywany i wyrabiało wyborne kozie sery.

Jeżeli wyjeżdża się na wczasy, to podczas tych paru dni warto skorzystać z jak największej liczby dostępnych rozrywek i ponadto pamiętać, że jedną z nich pozostają rarytasy z regionalnej kuchni. Pomimo tego że doba liczy ledwie 24 godziny, to jednak warto tak opracować plan wycieczek, czy ogólniej plan parodniowego urlopu, żeby móc zobaczyć jak najwięcej.