Zwiedzajmy Amerykę Łacińską – co musicie wiedzieć przed wyjazdem w tamte rejony?

Ameryka Łacińska z jedne strony zdecydowanie jest ogromnie pociągająca dla wszelkiego rodzaju turystów. Spotkać tam można wiele dzikich miejsc, w których właściwie nie można dojrzeć obecności innego człowieka.

Tamtejsze kraje mogą zaczarować bez wątpienia niejednego z nas, jednak przed tego typu podróżą powinniśmy zapamiętać parę przydatnych wskazówek.
Co wolno jeść i pić?
sauna, relax

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Pożywienie w Ameryce Łacińskiej bez wątpienia będzie nie lada gratką dla właściwie każdego, kto kocha dobrze zjeść. Jeśli będziecie przestrzegać kilku podstawowych zasad, wówczas raczej nie ma opcji, żeby przydarzyło Wam się coś złego. Pamiętajmy, aby nie pić napojów z lodem (najczęściej przygotowywany jest z nieprzegotowanej wody), spożywać wyłącznie obrane warzywa lub owoce, a dodatkowo zwracać baczną uwagę na warunki higieniczne lokalu, w którym chcemy jeść.

Ten tekst bardzo Cię zainteresował? To zobacz też inne pomocne notatki, które zawierają wielce ciekawe dane – pochłoną Cię całkowicie.

Jeżeli na dodatek zaszczepisz się na dur brzuszny, wtedy praktycznie nie ma żadnego ryzyka.

Bezpieczeństwo w państwach Ameryki Łacińskiej
W tej kwestii za przykład posłużyła nam Wenezuela, która obecnie uznawana jest za najbardziej niebezpieczne miejsce w Ameryce Łacińskiej. Obecnie państwo pogrążone jest w głębokim kryzysie gospodarczym, co znacznie wpływa na rozwój przestępczości. Dlatego niewątpliwie musisz uważać na swoje walizki oraz pieniądze i dokumenty. Jeśli nie chcecie narazić się na kłopoty, należy oddawać głęboki szacunek wszystkim pomnikom Bolivara, którego Wenezuela uznaje za swojego bohatera narodowego.

Na ulicy jednak jest sporo wojska, które znacznie zwiększa poczucie bezpieczeństwa, również pośród turystów.
Jak widzisz, wakacje w Ameryce Łacińskiej bynajmniej nie są takie straszne – mogą za to być się niezapomnianą przygodą!