Co trzeba zwiedzić w Wenezueli?

Wędrowców przyciągają tu nie tylko uroki pięknych wybrzeży, lecz również krajobrazy, niespotykane w innych regionach globu. Andyjskie wierchy na zachodzie, piaskowe wybrzeża nad Zatoką Maracaibo, dudniąca życiem metropolia Caracas.

Wenezuela zaspokoi wszystkie podróżnicze gusta. Co musimy ujrzeć wybierając się do tego państwa? Na zachodzie Wenezueli wznoszą się ogromne andyjskie wierzchołki Cordillera de Merida, sięgające 5000 m n.p.m.. Zdobycie Pico Bolivar wyzwaniem dla fanów trekkingu. Atrakcją jest również dorzecze Orinoko z najogromniejszym (mierzącym 1054 metrów) wodospadem świata Salto Angel. By jednakże do niego przybyć, musimy wpierw długo przepływać tratwą po rzece. Po drodze będziesz mijać proste indiańskie obejścia postawione na palach. Nawodne konstrukcje zbudowane z trzciny kreują jedyne w swoim rodzaju osady.
Jadąc na wschód od Orinoko, dojdziesz do ogromnego masywu Wyżyny Gujańskiej. Zdziwią cię fantastyczne formacje skalne, tworzące w pustynnym otoczeniu nieomalże księżycowy pejzaż.A gdy zapragniesz odrobiny wypoczynku, jedź nad Zatokę Maracaibo, która słynie z pięknych piaszczystych plaż i barwnych raf koralowych. Poza porą wilgotną (trwa maj – wrzesień) temperatury dosięgają w tym miejscu 28°C. Żądni wrażeń miejskich powinni koniecznie zwiedzić stolicę Wenezueli, Caracas. Metropolia znajduje się w niedużej dolinie otoczonej poprzez Masyw Centralny jak też El Avila, na wysokości mniej więcej 900 metrów nad poziomem morza.

Będąc w mieście koniecznie należy odwiedzić wiekową część Caracas, to jest Plaza Bolivar, jaka otoczona jest reprezentacyjnymi budowlami. Tam mieszczą się także siedziby parlamentu oraz prezydenta. Najtańszą wersją wycieczki jest z pewnością Wenezuela (oferta) z Niemiec.