Ile kosztuje dobry posiłek w Wietnamie i z jakiego powodu warto zwiedzić ten kraj?

Czy wiesz, że jest pewien piękny Azjatycki kraj, w którym w jego płn. części są 4 (podobnie jak w Polsce ) pory roku, ale w południowej już tylko 2? Należą do nich (tak jak w Kambodży i w Tajlandii) pory sucha oraz deszczowa.

Internet

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Kraj, o jakim mowa w niniejszym artykule to piękny i pełny zielonych wzgórz Wietnam. Jego północną część najlepiej zwiedzać od kwietnia do października, ponieważ zimy mogą w tamtym miejscu być tak samo zimne jak w naszym kraju. Jeśli z kolei chcemy zwiedzić południową część tego kraju, to możemy to zrobić niemalże o każdej porze roku. Jeżeli nie wiesz, jak można się tam dostać, to warto dodać, że najbardziej wygodnie byłoby to zrobić samolotem z któregoś z europejskich miast. Cena takiego biletu (w obydwie strony) powinna wynosić około. dwa tysiące PLN. Oczywiście można by się tam dostać z przesiadkami przez przykładowo Kubę, wtedy (przy korzystaniu z tzw. tanich linii lotniczych) można za podróż do Wietnamu zapłacić jeszcze mniej.

Jeżeli chcesz znaleźć więcej pomocnych wskazówek (http://naturalhotel.pl/atrakcje) na opisywany w tym serwisie temat, to kliknij ten link, a z pewnością Cię one zainteresują.

Jeśli chodzi o podróżowanie po obszarze tego kraju, to niezwykle popularne są pociągi i autokary. Można również skorzystać z wyjątkowo w tamtym miejscu słynnych motorowerów i motorów.

autobusy

Autor: Graci Camiña
Źródło: http://www.flickr.com
Warto powiedzieć, że przebywając w Wietnamie nie musimy mieć także żadnych kłopotów ani z odnalezieniem dobrych miejsc hotelowych ani ze znajdowaniem dobrych oraz niedrogich barów. Należałoby powiedzieć, że w tym kraju targowanie się jest na porządku dziennym i tym samym, jest mile widziane.

Zakwaterowanie w dwupokojowym miejscu hotelowym kosztuje około dziesięciu dolarów amerykańskich, natomiast za typowy obiad zapłacimy około 2 USD. Naprawdę należałoby odwiedzić ten ciekawy kraj chociażby dla jego przepięknych widoków.