W jaki sposób możemy użytkować podnośnik widłowy

Wózki widłowe znacznie usprawniają prace mające związek z rozładowaniem, transportowaniem i składowaniem półproduktów o dużej masie, osiągającej nawet kilkadziesiąt ton. W zależności od rodzaju ekwipunku oraz miejsca przeprowadzanej pracy wykorzystuje się właściwy rodzaj wózka. Wózek widłowy jest to powszednia nazwa wózka jezdniowego podnośnikowego, będącego kołowym pojazdem mechanicznym o dosyć nieskomplikowanej budowie. Wózki widłowe możemy podzielić na wiele modeli, w zależności od przyjętego wyznacznika.

wózek widłowy

Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na napęd wyróżnia się wózki: spalinowe, w których jako paliwo wykorzystuje się olej napędowy bądź gaz. Z powodu emitowania spalin stosowane są one w magazynowym przewozie zewnętrznym. Następnym rodzajem wózków będą wózki na gaz. Z przyczyn emitowania spalin również stosowane bywają przy pracach wykonywanych na zewnątrz. W przypadku robót przeprowadzanych w zamkniętym pomieszczeniu niezbędny jest montaż odpowiedniego filtra który ograniczy emitowanie spalin. Następnym rodzajem wózków są wózki elektryczne. Zastosowanie akumulatora pozwala na wykorzystywanie takiego wózka w pomieszczeniach zamkniętych, a jego stosunkowo mniejsza konstrukcja ułatwia manewrowanie. Przejdź na tę stronę internetową: kupię używany wózek.

Ze względu na możliwości przewozowe oraz zastosowanie wózki podzielić możemy na: naładowane które pozwalają wyłącznie na transport poziomy, dlatego służą do przewożenia półproduktów na większe dystanse na terenie magazynu, podnośnikowe które pozwalają nie tylko przewożenie ładunku, ale również na jego unoszenie, boczne których zastosowana konstrukcja oraz odpowiednia instalacja wideł umożliwia załadunek boczny, co sprawdzi się na pewno przy półproduktach dużych rozmiarów, unoszące które pozwalają na unoszenie ładunków, (jednak tylko na wysokość umożliwiającą jego przewożenie) ciągnikowe – używane są do ciągnięcia ładunków na przyczepach, skrętne – dzięki odpowiedniemu montażowi masztu wspaniale sprawdzają się w niedużych wnętrzach oraz wąskich korytarzach, (możność obracania wideł upraszcza składowanie ładunków).

wózek widłowy

Autor: Norbert Schnitzler
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy typ wózka widłowego musi być użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Nieprawidłowa eksploatacja pojazdu może przełożyć się na jego szybsze zniszczenie lub zużycie jego elementów składowych. Obecnie nie będzie większych kłopotów z kupnem tego typu sprzętu nowego lub używanego. Wystarczy w internecie wpisać frazę: kupię wózek widłowy, a odnajdziemy mnóstwo propozycji. Dla przykładu takie jak ten portal: zakupię używany wózek.