Pomysł na biznes – hotel

Zastanawiasz się nad otworzeniem nieogromnego hotelu lub pensjonatu, jednakże boisz się bezmiaru formalności do zorganizowania? Niepotrzebnie! Ów biznes nie jest obwarowany koncesjami a jedynie ustawą o turystyce.
Ostatnie lata pokazują ciągły wzrost inwestycji na rynku hotelarskim.

Duża kawalerka ze ścianką działową

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Choć na znaczeniu utraciły hotele z wysokiego segmentu, w tym przede wszystkim z pięcioma gwiazdkami, tendencję wzrostową odnotować możemy pośród hoteli ekonomicznych.

Nie sądzisz, że to jest doskonały czas, żeby uzyskać stuprocentową pewność, że opublikowane informacje są zgodne z prawdą? Jeśli tak, to ten zweryfikuj tekst tutaj.

Jak wskazują analizy rynku, przez wzgląd na stosunkowo małe nakłady wydatków oraz dosyć prędki zwrot nakładów właśnie owe obiekty stanowią obecnie najbardziej interesujące inwestycje. Profesjonaliści mówią o coraz to wyższej koniunkturze. Z pewnością dlatego, iż podróżujemy oraz będziemy robić to coraz częściej, a do tego będzie łatwiej, dlatego że przybywa dobrej jakości dróg.

festiwale

Autor: Huta Szkła Kryształowego Julia w

Kto nie potrafi patrzeć w przyszłość, będzie miał kłopoty. Bo już na wstępie trzeba wyszukać rynkową niszę. Zadać sobie pytanie, jacy goście będą przyjeżdżać do naszego miasta bądź regionu. Zależą od tego usytuowanie, wielkość hotelu i jego charakter.więcej znajdziesz tutaj hotel z basenem nad morzemPlanując, powinniśmy także wziąć pod uwagę, iż konferencyjny hotel nie powinien liczyć 30 pokoi, albowiem nie utrzyma się. Ważny jest także standard, także ze względu na ewentualną późniejszą sprzedaż hotelu.

Dobry biznesplan mieści: analizę strategiczną firmy, zakres robót inwestycyjnych (całościowy koszt inwestycji od zakupu budowli po koszt kredytu), strategię marketingową, a także przewidywania: sprzedaży i zakładanych kosztów jak też wyniku na działalności operacyjnej. W biznesplanie ująć trzeba wszystkie koszty, sporo kosztował będzie program hotelowy, jaki będzie ci z pewnością potrzebny.