Ciekawe miejsca, jakie trzeba zwiedzić na Mauritiusie

Zamyślasz wyjazd na rajską wysepkę? Sprawdź co warto zwiedzić na Mauritiusie kiedy już znudzi Ci się odpoczywanie pod palmą czy kąpiele w krystalicznie czystej wodzie.
Turystyczne atrakcje, wodospady, punkty widokowe, piesze włóczęgi i botaniczne ogrody.

nocleg

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
internecie

Autor: Kamil Świdrak
Źródło: http://www.flickr.com
Tak właśnie wygląda Mauritius z daleka od plaż. Przy wodzie stworzono reprezentacyjną dzielnicę grodu: port Luis Waterfront. centrum handlowe przeznaczone przede wszystkim dla obieżyświatów, z uliczkami ozdobionymi wodotryskiem i wiszącymi nad głowami podróżników barwnymi parasolkami. Wniebowzięci będą z pewnością Filateliści, dlatego że tuż obok, w ślicznym budynku poczty będą mogli uzupełnić własną kolekcję. Mauritius był 5 krajem na globie, który rozpoczął drukować znaczki, natomiast pierwsze z nich z ceną ponad 1 miliona dolarów są uznawane przez profesjonalistów jako najrzadsze a także najcenniejsze na globie. Powinniśmy zatem gruntownie przemyśleć zakupy.
Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi. Jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych na tej wyspie. Wydmy stworzone z powulkanicznej ziemi mienią się odcieniami: czerwony, brązowy, zielony, fioletowy, niebieski jak też żółty. Efekt i jego natężenie zależą w ogromnej mierze od kąta padania światła jak też pory dnia. Narodowy Park Black River Gorges jest to dobre miejsce na spacerek bądź całodzienną wędrówkę.

Na niniejszej stronie są atrakcyjne wątki, ale zobacz także pozostałe tematyczne wątki, ponieważ one również na pewno Cię zaintrygują.

Już przy parkingu zaczynają się szlaki piesze, jakimi możesz dojść do wodospadu bądź na punkt widokowy.

Z wierzchołka, na którym znajduje się punkt widokowy admirować możemy ładną panoramę wysepki. Bezdźwięcznie, cudownie oraz malowniczo. Wstęp gratisowy.