Szklarska Poręba: Atrakcje, co powinniśmy zwiedzić

Ze Szklarskiej Poręby wiedzie dużo szlaków turystycznych – miejscowość jest położona w dolinie Kamiennej, na styku Gór Izraelskich oraz Karkonoszy.
Jednak również w samej Szklarskiej Porębie a także jej okolicach czeka na podróżników mnóstwo atrakcji.

Co warto tu zobaczyć? Szklarska Poręba jest to miejscowość z tradycjami, zabudowana jest starymi drewnianymi budynkami. W okolicy jest dużo atrakcji.
Pomnik przedstawiający kobietę

Autor: SkinClinic
Źródło: SkinClinic
Wśród nich najwięcej jest atrakcji związanych z naturą. Koniecznie powinniśmy zobaczyć dwa wodospady. Pierwszy z nich, Szklarki, jest to kaskada spadająca ze skalnego progu z wysokości około 13 m, drugi – wodospad Kamieńczyka – jest najwyższy w Karkonoszach, ma 27 m. Za kurtyną wody znajduje się wykuta jaskinia – Złota Jama. Do wodospadu Szklarki można dojść zielonym bądź czarnym szlakiem turystycznym, do Kamieńczyka czerwonym bądź czarnym.

W Szklarskiej Porębie nie brak atrakcji dla maluchów.

To prawda, że informacje pod tym odwołaniem są niezwykłe, więc jeśli masz chęć uzyskać większą ilość danych na opisywany temat, to przejdź do tekstu – link jest tutaj.

To głównie Dinopark, z replikami dużych gadów, piaskownicami oraz indiańską wioską. Następny park rozrywki mieści się w centrum miasta – możesz się tutaj bawić na zjeżdżalniach, zaś w zimie na lodowisku. Atrakcją Szklarskiej Poręby są również linowe parki, w tym także tak zwany Park Odkrywców z trzema szlakami o rozmaitym stopniu trudności, rozlokowanymi na powierzchni 1 ha, z najwyżej położonym w Polsce tarasem widokowym. Kiedyś w Szklarskiej Porębie wytwarzano kryształowe szkło. Stara huta Josephine już nie funkcjonuje, ale możemy zajrzeć do prywatnej Leśnej Huty, znajdziesz tutaj sklepik ze szklanymi wyrobami, a w sezonie mają miejsce pokazy wytwórczości szkła.

W Szklarskiej Porębie działają także Muzeum Mineralogiczne jak też Muzeum Energetyki. Tak wiele atrakcji posiada Szklarska apartamenty w tym mieście rezerwować musimy z miesięcznym wyprzedzeniem.