Rzeka Rospuda – najlepsze spływy kajakowe przeznaczone dla osób, które to w ogóle nie obawiają się trudności!

Spływ kajakiem dla naprawdę wielu z nas bywa niewiarygodnie przyjemną przygodą i już po swoim całkowicie pierwszym razie bardzo wielu decyduje się niemal do razu na powtórki. W Polsce i na globie istnieje naprawdę sporo spływów, które to nadają się na przebycie kajakiem.

Olsztyn

Autor: Jolanta Okuniewska
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wybiegając jednak aż tak mocno daleko, na terenie naszego kraju odnajdziemy miejsca o niewiarygodnie różnych stopniach trudności, czy po prostu stopniach długości samego naszego spływu.
samolot

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas lubi czasami poczuć dreszczyk adrenaliny na łonie natury, jednak wielu spośród nas wbrew pozorom wcale nie wybiera aż tak ekstremalnych rzeczy, takich jak chociażby skoki spadochronem, lecz po prostu dobiera coś „spokojniejszego”, jak chociażby kajaki Rospuda jest rzeką na terytorium Polski, której przebycie dla wielbicieli kajaków ma możliwość zająć około 5 czy też 6 dni, w zależności od tego, jak sobie poradzimy na owym wodnym szlaku.

Jeśli zaintrygował Cię taki artykuł, sprawdź przykłady (hotelmikolajki.pl/) opublikowane tutaj. Z pewnością odnajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Warto wiedzieć, iż ten konkretny szlak jest niewiarygodnie wymagający i równocześnie zaskakujący, albowiem każdy odcinek obfituje w rzeczywistości w bardzo różne widoki oraz równocześnie trudności po napotykane na dosłownie samej jego tafli. Pewne odcinki trasy zdają się wręcz niemożliwe do przebycia, jednakże po ich ukończeniu następny okazuje się nawet i jak bardzo spokojny spacer po chodniku. Dobrze jest mieć świadomość, iż by móc przebyć taki szlak, potrzebujemy nie jedynie kajaki, lecz i cały ekwipunek, w którym nie może zabraknąć jedzenia, czy też artykułów biwakowych, takich jak namiot (zobacz namiot wspinaczkowy wiszący) czy też śpiwór.

Na koniec dodajmy, iż w takiego typu miejscach powstało bardzo wiele przedsiębiorstw, które umożliwiają nam wypożyczenie takiego typu kajaka wraz z wszystkim co tak naprawdę niezbędne na takiego typu „podróż”.