Kraków i Warszawa – najbardziej ciekawe miejsca w Polsce

Do najbardziej popularnych dużych miast w naszym kraju, każdego lata odwiedzanych przez setki tysięcy turystów, jest zaliczany Kraków oraz Warszawa. Stolica wiadomo, jest największą miejscowością w naszym kraju, w niej mają swoje siedziby największe koncerny i firmy.

Ale oprócz tego proponuje mnóstwo ciekawych turystycznych atrakcji i miejsc. Na pewno warty odwiedzenia jest Zamek Królewski, Ogród Łazienkowski i najwyższy budynek w mieście, ale zapomnieć nie można o wielu muzeach i

Krakowski plac

Autor: traveljunction
Źródło: http://www.flickr.com

miejscach pamięci narodowej. Będąc dłużej w stolicy odwiedzić również można Centrum Kopernika, w jakim można się wiele dowiedzieć o otaczającym nas świecie. Kraków zaś, jako dawna stolica władców, pełen jest historycznych miejsc i budynków. Krakowski Rynek razem z Kościołem Mariackim i Sukiennicami jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie, a przecież to tylko niewielki fragment krakowskich atrakcji. Bezwzględnie obejrzeć także trzeba Wzgórze Wawelskie lub przespacerować się prześlicznymi uliczkami Kazimierza (jedziesz do Krakowa? wejdź na ).

Wybierając się do Krakowa lub – blyss.pl/produkty/zabudowy-samochodow – Warszawy należy nieco wcześniej zastanowić się nad zarezerwowaniem miejsca do spania. Co prawda oba te miasta mają sporą bazą kwater i noclegów, to jednak liczba turystów i zwiedzających jest też spora, i może się okazać, że z dnia na dzień może się nie udać nic zarezerwować.

Noclegi Kraków są bardzo różnorodne i dopasowane do możliwości wszystkich odwiedzających tę miejscowość. Bez większych problemów znajdzie się więc hotele o najwyższym standardzie, wygodne apartamenty, a oprócz tego tanie hostele dla studentów i młodzieży. Stolica pod względem noclegów także ma sporo do zaproponowania, w mieście tym największą popularnością cieszą się różnego standardu hostele i hotele. Wśród pracowników firm, którzy co jakiś czas muszą stolicę odwiedzić popularne są również apartamenty Warszawa, ich dużym plusem będzie fakt, że są mieszkaniami z kompletnym wyposażeniem, dzięki czemu doskonale nadają się na krótsze lub dłuższe wyjazdy służbowe.