Pierwszy raz na narty? Ten przewodnik podpowie Ci w jaki sposób się przygotować

Jazda na nartach jest z roku na rok coraz popularniejsza a próbują jej Polacy w każdym wieku.
Co powinien wiedzieć debiutujący narciarz? Prezentujemy przewodnik dla tych, jacy nigdy jeszcze nie mieli na nogach nart, a pragnęliby zacząć przygodę na stoku.

Chociaż wszystko wygląda na proste – narty, kurtka i już śmigamy w dół alpejskiego stoku – w realności jest troszeczkę bardziej skomplikowane i nastręcza przygotowań. Na początek, zabierzmy się za nieodzowny ekwipunek.

Ten artykuł ma niesamowicie interesującą treść, lecz odszukaj serwis (https://warynski.pl/inwestycje/inwestycje-biurowe/), który ma analogiczne informacje. Też zapewne będą niesamowicie interesujące.

Będzie go nieco więcej niż wyłącznie narty, lecz większość z niego można pożyczyć. Inwestowanie w zakup kosztownego sprzętu nie ma sensu, jeżeli jesteśmy początkujący, dlatego że może okazać się, że po prostu nie pokochaliśmy narciarstwa. I chociaż wypożyczalnie w sąsiedztwie stoków najczęściej są doskonale wyekwipowane, o pewne rzeczy powinniśmy jednak zadbać przed wyjazdem.

samoloty

Autor: Melinda Seckington
Źródło: http://www.flickr.com
SPA

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z rzeczy, od których powinniśmy zacząć, są buty narciarskie. Nawet jeśli planujemy je pożyczyć, dobrze jest ze wsparciem eksperta wyselekcjonować odpowiedni rozmiar już wcześniej. Z reguły na początku buty musimy poddać próbie, przespacerować się w nich po sklepie jak też sprawdzić ich wygodę. Jakiś dyskomfort jest za każdym razem obecny z początkiem sezonu, nawet u obeznanych narciarzy, jednakże stopy nie mogą boleć. Sprawdzenie odpowiedniego typu jak też rozmiaru przed podróżą, może nam pomóc zaoszczędzić trochę czasu w wypożyczalni.

Z tej samej przyczyny do wypożyczalni powinniśmy przyjść wcześnie rano – ceny są za dobę, więc nawet jeżeli nie zamyślamy zacząć zjeżdżać zaraz to będziemy mogli uzyskać lepszą pomoc. Dobrze zorganizowane wyjazdy studenckie narty to super rzecz!