Czy też ciekawym miasteczkiem jest Kudowa Zdroj oraz co można obejrzeć w tamtym zakątku?

W dzisiejszych czasach mamy tyle atrakcji rekreacyjnych, iż w każdy weekend moglibyśmy pojechać gdzieś indziej. Czy jesteśmy pasjonatami Tatr, lub kochamy królestwo Neptuna, wszyscy odnajdziemy w należącym do nas państwie jakieś odpowiednie miejsce na wypoczynek.

widok na Tatrt

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz jest takie miejsce w należącym do nas państwie, jakie powinniśmy koniecznie zwiedzić. Cóż to za miasto?
Kudowa Zdroj to miasteczko sanatoryjne w województwie dolnośląskim. Tuż po wojnie Kudowa Zdroj nosiła markę Chudoba. W 1946 r. wprowadzono markę miasteczka jako Kudowa Zdroj. Wstępne wzmianki o miejscowości wywodzą się z 1354 r. Jak pokazuje przeszłość, jest to niezwykle stare miasteczko. Dzisiaj Kudowa Zdroj to miasteczko sanatoryjne oparte o Góry Stołowe i Wzgórza Lewińskie. obiekty uzdrowiskowe skupiają się głównie w parku Zdrojowym u stóp Góry Parkowej. To tu jest zbudowany antyczny dom uzdrowiska o ciekawej architekturze oraz typowym łamanym dachu. W miejscowości tego typu jak Kudowa Zdroj zwalcza się nade wszystkim dolegliwości układu krwionośnego, dolegliwości ortopedyczne oraz choroby układu pokarmowego.

rezerwat

Autor: Porsche
Kudowa Zdroj posiada dzielnicę Czermna, w jakiej można zwiedzić Kaplicę Czaszek.

Zaintrygował Cię ten wpis? Wejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj (http://www.waterfun.pl/dane-techniczne-pomostow.html) dużo o interesujących Cię kwestiach.

To kaplica jedna z trzech w Europie wyłożona czaszkami oraz kośćmi ludzi umarłych w okresie bitwy trzydziestoletniej oraz w czasie zarazy. Kudowa Zdroj posiada rozwiniętą bazę noclegową również w sanatoriach jak i w pensjonatach.

Jeżeli obierzesz na wypoczynek – www.eccotravel.eu/emiraty-arabskie/ – miasto Kudowa Zdroj, przekonasz się, że był to właściwy wybór. Nie omieszkaj tylko powiedzieć o tym mieście przyjaciółce, jaka także zastanawiała się nad jakimś ciekawym miejscem na wypoczynek.