Wyglądaj dobrze szczególnie zimą

Jeśli uwielbiamy się najlepiej prezentować, mamy łatwiejsze zadanie latem. Zimą ciężkie buty i grube kurtki skutecznie utrudniają to zadanie. Należy się zatem głęboko zastanowić nad doborem właściwych ubrań oraz obuwia.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Inne buty wybierzemy, gdy wyruszamy w góry inne zaś do miejskich szaleństw.
Mamy prawdziwe szczęście, jeżeli mieszkamy w sporym mieście. Tam zima często bywa łagodniejsza. Wytypowane przez nas dobre buty zimowe nie zawsze muszą więc być ciężkie a także grube. Należy bowiem pamiętać, iż prawdziwe buty na zimę nie pasują do wielu szykownych jak również sportowych ubrań. Jeśli zatem przebywamy w mieście zdecydujmy się na typowe miejskie buty. Najlepiej, gdyby sięgały one za kostkę w przypadku chlapy czy cieniutkiej warstwy śniegu. Przyda się również gruba podeszwa, jaka uchroni nasze stopy przed chłodem. Jak widzimy wymagania nie są nazbyt duże, dlatego z pewnością odnajdziemy modne obuwie w korzystnej cenie.
Dieta dla zdrowych oczu

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Całkiem inaczej rzecz się ma, jeżeli idzie o dobre buty – więcej na stronie – zimowe do wycieczek górskich. Dobór tych butów nie jest prosty, ponieważ miewamy co do nich wiele wymagań. Winny posiadać niezłą przyczepność, być ciepłe i komfortowe. Dobre buty (link tu…) górskie winny być dodatkowo wodoodporne. Winny także odznaczać się dużą oddychalnością. Jeśli wybierzemy obuwie skórzane, trzeba pamiętać o okresowym impregnowaniu skóry. Jeżeli chcemy, aby było nam ciepło w naszych butach, dobrze jest zakładać dodatkową, ciepłą parę skarpetek.

Jeżeli eksplorujemy wymagające tereny skaliste najkorzystniej kupić elastyczne buty, przykładowo buty ze skóry doskonałej jakości. Nie zapominajmy, by generalnie wybierać buty najlepszej klasy. Wówczas każda wspinaczka górska czy wycieczka miejska z pewnością będzie pomyślna.