Z jakiego powodu na wczasy należałoby wybrać śliczne afrykańskie miasto Egipt?

Jak mamy świadomość posiadamy na całym globie niezwykle wiele pięknych miejsc. Można je zwiedzać przez cały rok, ponieważ są to także miejsca gdzie jest ciągle gorąco nawet jak u nas jest śnieg.

Nie dość, że można obejrzeć piękne obrazy oraz wypluskać się w czyściutkim morzu, to jeszcze można by odwiedzić interesujące miejsca.
Warto na urlop dobrać Egipt. Jest to miasteczko w Afryce, jakie wabi swych odwiedzających pięknymi hotelami i pełnymi piasku plażami. Miłośnicy nurkowania także znajdą coś dla siebie. To miasteczko, jakie jest znane ze szmaragdowego morza i afrykańskiego słońca. Rodziny z dziećmi również znajdą mnóstwo atrakcji, ponieważ niedaleko jest do morza oraz w 4-gwiazdkowym motelu jest przykładowo plac zabaw dla dzieci i basen. Jest to piękne miasto, jakie można by odwiedzać poprzez cały rok. Przebywając w Egipcie nie można nie zobaczyć najważniejszych antyków. Które to zabytki?
rozwiązanie

Autor: INTEGER S.A.

Zapewne trzeba zobaczyć piramidy w Gizie, jakie są świadectwem dużej oraz okazałej przeszłości takiego państwa. Zbudowane w XXV w. przed naszą erą wliczane są one do 7 cudów globu starożytnego. Piramidy są najstarsze z calutkiej listy cudownych rzeczy globu oraz co interesujące przetrwały one jako jedyne do dzisiejszych dziejów. Najbardziej znana jest piramida Cheopsa i przebywając w Egipcie zwyczajnie nie można jej nie zobaczyć. Ogromny Sfinks w Gizie, to kolejny relikt, który jest obowiązkowy do zobaczenia będąc w Egipcie.

Jest to ogromny posąg leżącego lwa wykuty z jedynego bloku skalnego.

Zafascynował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to zobacz bez zwłoki, co znajdziesz w najnowszej treści (http://www.spijtanio.eu/noclegi-w-tartach) – on także z pewnością będzie warty uwagi!

Powstał on około III tysiąclecia p.n.e i jest jednym z najstarszych monumentów na globie. Charakterystyczną właściwością Sfinksa jest to, iż nie posiada on nosa.