Największe atrakcje Egiptu

Egipt to możność przeżycia niezwyczajnej przygody. Kraj ten ma do zaoferowania co niemiara atrakcji, w tym oglądanie starożytnych piramid, pustynia na wielbłądzie z beduińskimi przewodnikami czy rejs po Nilu.

Wielu naukowców ciągle spiera się, czy wznosząca się w południowej części Synaju tzw.proponowane informacje (pozostałe wiadomości)Dżabal Musa to właśnie wzniesienie Horeb z historii o Mojżeszu. Na sam wierzchołek wiodą Schody Pokutne liczące niemal 4 tysiące schodków! Wyczekując na wierzchołku na świt, podziwiać można cudowny pejzaż na kamienisty widok a także rysującą się gdzieś w oddali zatokę nazywaną Akaba. Większa część osób, jakie przyjeżdżają tutaj z Polski, właściwie nie ma czasu na rozglądniecie się po mieście. A wielka szkoda, bowiem jeśli przeznaczymy na zwiedzanie miasta co najmniej tydzień, odkryjemy niesamowitą metropolię pozbawioną uciążliwej powierzchowności w formie korków i zatrutego powietrza. W mieście i jego okolicy znajdują się najbardziej cenione zabytki Egiptu z okresu faraonów, a także islamskie i koptyjskie, nigdy nie masz pojęcia, kiedy krążąc po mieście natkniesz się na kolejny wspaniały cień historii.
Skandynawia

Autor: Christoph Strässler
Źródło: http://www.flickr.com
Usytuowane na przedmieściach Kairu, wspaniałe piramidy w Gizie to wizytówka starożytnego Egiptu, jaką musimy zobaczyć własnymi oczami. Najogromniejszą z zespołu piramid jest z pewnością piramida Cheopsa: w rzeczy samej widok niezapomniany. Warto pamiętać,że jest owa piramida jedynym z siedmiu, zachowanych do dziś, cudem starożytnego świata.

Wymiary tej gigantycznej budowli powodują, że podróżnicy stający przed ową fantastyczną budowlą najczęściej czują pokorę przed dawnymi architektami. Jeśli chodzi o koszty takiej wycieczki, najtańszą opcją jest najczęściej Egipt z Niemiec.