Swoja firma. Początek nowego projektu

Po wielu wysiłkach, siłowania się z własnymi przemyśleniami, podejmowania decyzji tylko na moment, żeby zaraz wrócić do dawnych spraw, po kilku interesujących konwersacjach, a nawet kłótniach z najbliższym Ci osobami, w końcu się zdecydowałeś! Zakładasz firmę! Tak, to konkretne postanowienie przerodziło się w prawdziwy konkret: idziesz zarejestrować firmę, Twoja www już powstaje, wszystko więc ruszyło pełną parą. Postanowiłeś na razie działać sam, bez żadnych pracowników. Możesz tak działać, ponieważ jesteś copywriterem.

Pieniądze i spłata długów

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Wiesz, że w Twojej branży działa dużo osób. Często są to duże firmy z potężnymi działami kreacji, myślisz więc sobie, że owszem będzie dość ciężko, lecz właściwie nie musisz się od razu walczyć z największymi. Możesz po prostu kierować się w stronę mniejszych firm, takich, co nie preferują współpracy z wielkimi agencjami, czy to z powodu budżetu, czy po prostu z rozmiarów własnej firmy, zgodnie z zasadą, że”mały małego lepiej zrozumie”. To dla Ciebie szansa, bo przecież nie masz od razu szans na duże firmy, co najwyżej musisz zacząć od mniejszych firm, ażeby zbudować swoją markę.

Niektórzy nie zakładają firmy od razu rozliczając się rożnymi podmiotami przy pomocy umowy o dzieło lub umowy zlecenia. To też jest jakiś pomysł, ponieważ nie wiesz, jak sobie da radę Twoja koncepcja biznesu. Ponosisz więc małe koszty, co jest dość zachowawcze, a właściwie nikt nie chce mieć długów i zaraz po otwarciu zwinąć interes. Mimo takich zalet są jednakowoż duże negatywy. Co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Jeśli nie posiadasz własnej firmy nie przysługują Ci zdrowotne świadczenia, nie odkładasz także pieniędzy na stare lata. Możesz tak naprawdę sam się ubezpieczyć w NFZ, bez zakładania działalności gospodarczej, ale czy takie rozwiązanie ma sens? Ponadto, gdy nie masz firmy, to będziesz miał problemy z innymi rzeczami, z internetowym kontem czy rachunkiem dla firm. Są to niezwykle pomocne narzędzia, które pomagają w rozwoju działalności każdemu przedsiębiorcy.

Zakładać więc działalność gospodarczą czy może jednak nie? Większość powie, że owszem, i to raczej najlepszy wybór, lecz pamiętaj, iż od tej pory czeka Cię walka o byt.

Zaintrygował Cię ten temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj informacje (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php) o tym, co najbardziej Cię interesuje.

Nie myśli, że szybko będziesz zarabiał nie wiadomo, ile. Żeby dojść do odpowiedniej pozycji i żeby zarabiać naprawdę sporo, trzeba być cierpliwym, nastawionym, żeby ciągle się rozwijać, nie zapominać, że od tej pory, sam sobie szefujesz. Dyscyplina więc wskazana.