Nowy rok szkolny rozpocznie się dosłownie za moment. Nie cieszy to większości uczniów i mówiąc szczere, także nie wszystkich rodziców

Jeżeli rozchodzi się o uczniów sprawa jest jasna – koniec wakacji każdorazowo napawa małym pesymizmem. Kończy się okres błogiego lenistwa, a rozpoczyna się czas często naprawdę wytężonej pracy.

landszaft - kuchnia

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
To nie jest też czas, który uwielbiają rodzice. Ich jasne że nie odstraszają obowiązki szkolne, lecz związane z nim wydatki, a wcale nie jest ich niewiele. Ci z nas, którzy mają pociechy w wieku szkolnym zdają sobie z tego świetnie sprawę. Początek roku szkolnego to nie tylko opłaty uiszczane w poszczególnych szkołach, zebrania rodziców u każdego jednego z dzieci, lecz również czas, kiedy na pierwsze miejsce wysuwają się wycieczki szkolne, które niesłychanie często organizowane są dokładnie w tym czasie, póki jeszcze pogoda na nie sprzyja. To oczywiście nie tylko koszty spędzają nam sen z powiek, ale też coraz częściej świadomość tego, że jako rodzice musimy zatroszczyć się o bezpieczny wyjazd swoich dzieci. Na szkołę nie należy spychać całej odpowiedzialności i każdorazowo któryś z rodziców powinien czuwać nad tym , aby wycieczki szkolne odbywały się całkowicie sprawnymi autokarami. To niesłychanie ważne, bo nieraz zdarzały się sytuacje, iż młodzież podróżowała niesprawnymi autokarami . To niesie ze sobą bardzo duże zagrożenie i ktoś z rodziców jest zobowiązany tego normalnie przypilnować. Nauczyciel nie za każdym razem ma możliwość wszystko bardzo dobrze sprawdzić i koniecznie należy mu w tym pomóc.Drugą ważną sprawą bywa też trzeźwość kierowcy.

Należałoby ująć, iż każdy wyjazd pozwala naszym dzieciom doświadczyć czegoś nowego, poznać przepiękne zakątki, rozszerzyć wiedzę i nie powinno się im tego zabraniać.

Dzisiaj rzeczywiście trudno odnaleźć jest wartościowe informacje, zatem zgłąb przydatne wpisy (https://astorhotel.pl/wakacje-nad-morzem/), które przyciągną Twoje zainteresowanie.

Osłódźmy im zatem to rozpoczęcie roku jakimś atrakcyjnym wyjazdem.