Kiedy najlepiej jechać w Bieszczady?

Zapytanie o to kiedy najlepiej podróżować w Bieszczady jest kolejnym z serii tych, na jakie kontrakcja zdaje się oczywista.
Większa część podróżników powie prawdopodobnie zgodnie, iż to lato jest takim najlepszym momentem na odwiedziny w tychże przepięknych stronach.

rzeki

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej jednakże strony po sekundzie namysłu każdy kto był w tych stronach poza sezonem letnim zdaje sobie sprawę, iż odpowiedź może nie być tak prosta, zwłaszcza w wypadku osób, jakie mogą sobie pozwolić tylko na jedną eskapadę w góry w ciągu roku. Co sprawia, że co roku Ustrzyki Dolne zyskują coraz to ogromniejszą rzeszę zwolenników i każdego roku ściąga tu coraz to sporzej turystów? Powodów jest bez liku i to bez względu na to czy grzeje słońce czy pada deszcz. Na pewno należą do nich przepiękne górzyste trasy z bezkresnymi połoninami, których nie odnajdziemy w pozostałych górach w naszym kraju. W tych ślicznych górach nie będzie się nudzić rodzina z dzieckiem, czy nawet dzidziusiem, letnicy przybywający tutaj z pieskiem, rowerzyści albo zwolennicy sportów zimowych.
widok na Giewont

Autor: O.Horbacz
Źródło: http://www.flickr.com
Naszym zdaniem najlepiej jest pojechać w Bieszczady zawsze wówczas gdy jest tam jak najmniej ludzi. Takie okresy to późna jesienna pora, zima poza czasem świąt oraz wczesna wiosna. Oczekujemy na nie z tęsknotą, choćbyśmy mogli wyjechać wówczas tylko na weekend, bądź dosłownie parę dni.

To właśnie w tychże okresach poza sezonem odkrywamy to co w Bieszczadach jest dla nas najcenniejsze – ciszę, przemożne poczucie ogarnięcia przez naturę jak też najmocniejszego przestawania z nią. To dokładnie owe uczucia sprawiają, iż Bieszczadom oddajemy każdą wolną sekundę i niejedną myśl na co dzień.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>