Pamiętaj, iż zawsze prawo jest po Twojej stronie, także jak jesteś w podróży. Czy wiesz czym są prawa pasażera?

Jak niezwykle ważne są prawa pasażera może się przekonać każdy z nas. Wiadomo że lepiej nie mieć okazji do konieczności posługiwania się nimi, zwłaszcza jeśli cenimy sobie komfort podróżowania. Co jeśli faktycznie będzie musieli skorzystać ze swoich praw? Co jednak jeśli skorzystanie z naszych praw okaże się niezbędneCzym są właściwie prawa pasażera?Jakie są prawa pasażera.

wylatujący samolot

Autor: William D Lukito
Źródło: http://www.flickr.com
Prawa pasażera to usankcjonowane prawnie możliwości, które przysługują pasażerom komunikacji zbiorowejNie jest ważny typ tej komunikacji, w grę mogą wejść samochody,pociągi i samoloty. Ważnym czynnikiem jest określenie czy nasza podróż ma związek z terytorium państwa po którym się przemieszczamyZa główny cel tych praw uważa si ochronę najważniejszych, ale i podstawowych praw pasażerów w sytuacji niedogodności, jakie mogą się pojawić i zakłócić plan podróżyWśród nich najważniejsze to prawo do zmiany planu podróży prawo przerwania jej, prawo do opieki.

Zaabsorbowała Cię rozpatrywana w tym wpisie kwestia? W takim razie kliknij tu oraz zobacz dodatkowo więcej szczegółów w treści (http://cafepanamera.com/filtry-do-kawy/)!

pasażerowie samolotu

Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszym czasach korzystamy coraz częściej z samolotów, warto więc na tym przykładzie poznać czym są prawa. (dowiedz się więcej). Warto wiedzieć, iż w zależności od okoliczności, gdy nasz lot zostanie odwołany lub opóźniony, gdy nie wpuszczono nas na pokład lub zamieniono nam klasę na niższą, w każdym z tych przypadków mamy pełne prawa do należnej nam rekompensatyNajczęściej minimalne prawa odnoszą się do pasażerów, którzy podróżują po Unii Europejskiej, a także pasażerów odlatujących z lotniska na terenie Unii

Najczęstsza sytuacja to odwołanie lotu.W takiej sytuacji do obowiązków przewoźnika należy wręczenie pasażerom pisemnej informacji o prawach pasażera. Prawo do opieki to przede wszystkim zapewnienie przez przewoźnika wyżywienia i napojów, dwóch rozmów telefonicznych, ale także faksy czy e-maile, nocleg w hotelu plus transport pomiędzy lotniskiem a hotelemPomoc taka zależy od czasu oczekiwania na opóźniony lot, a prawo (kancelaria adwokacka we wrocławiu) noclegu przysługuje nam wtedy gdy musimy na niego czekać minimum przez jedną noc