Urlopowy niezbędnik

Trudno ukrywać, iż gdy słyszymy o wczasach nad wodą, to dokładnie morze Bałtyckie przychodzi nam na myśl w pierwszej kolejności. Polskie jeziora to niedoceniany, a jakże cenny skarb, jaki naprawdę warto odkryć.
Niewątpliwą zaletą klimatu, panującego nad jeziorami jest to, że oddziałuje na nas niemal od początku pobytu.

Mauritius

Autor: Rega Photography
Źródło: http://www.flickr.com
rajgród

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście nie mamy zamierzenia kwestionować niewątpliwych zysków relaksu nad morzem, jednak ażeby zachować sprawiedliwość musimy stwierdzić, iż na skorzystanie z dobrodziejstw nadmorskiego klimatu wymagamy minimum dwóch tygodni. Łagodny nizinny klimat – w przeciwieństwie do morskiego, bodźcowego, zapewnia dosyć stabilne ciśnienie atmosferyczne, nie serwuje gwałtownych zmian aury, dotkliwych wiatrów i nie stanowi dodatkowego obciążenia dla organizmu.

Zainteresowała Cię ta publikacja? Jeśli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz tu (http://www.hotelmikolajki.pl/restauracja/nasze-restauracje). Dla pewnych osób ten artykuł to intrygujące podejście do takiego tematu.

Na aklimatyzację wystarczą więc już 3 dni.

Wbrew przekonaniom poniektórych, nad jeziorami wcale nie jest monotonnie! To doskonałe miejsce do zaczęcia przygody z pływaniem, bo woda w zbiornikach stojących będzie spokojna i starczy zaledwie kilka ciepłych dób, ażeby stała się dosyć ciepła. Poza rozrywkami przy brzegu możemy skorzystać z wielu atrakcji, jak chociażby rejsy łódką albo rowerkiem wodnym.

A w międzyczasie piknik na kocu, spacer do pobliskiego lasku, no i obowiązkowo – nauka łowienia ryb! Co prawda klimat nizinny będzie kapitalny dla ludzi z częstymi zakażeniami dróg oddechowych, jednakże w ich wypadku bardziej polecane będą obecne na tych terenach lasy iglaste, które wydzielają eteryczne olejki, wspierają oddychanie oraz aktywizują układ immunologiczny. Co wybrać? Mogą być jeziora Mazur, może być także Rajgród.