Kierunek: stolica Grecji

Kolebka kultury europejskiej oraz demokracji, jedna z najchętniej zwiedzanych stolic europejskich.
O Atenach możemy mówić w wielu kontekstach, dlatego że ich historia jest nader bogata.

język

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Do wakacji, gotowi, start!

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

Wiąże się z rozwojem cywilizacji starożytnych, z których wzięły początek obecne kultury Europy. Metropolia Grecji jest bezustannie zamieszkiwana jak też rozbudowywana od siedmiu tysięcy lat. Nie jest łatwo zadecydować, co jest tutaj najistotniejsze do zobaczenia, ponieważ wiele z atrakcji, jakich nie odkryjemy w poradnikach, jest dla rezydentów Grecji równie ważnych oraz wartych uwagi. Ateny jest to stolica Grecji, będąca istotnym europejskim ośrodkiem turystycznym i kulturalnym – zacząwszy od Starożytności.podobne serwisy (warte przeczytania)Według greckiej mitologii, Atena oraz Posejdon wzięli udział w turniejach, aby wywalczyć sobie prawa do tego najpiękniejszego miasta Greckiego miast. Obywatele Aten na opiekuna pragnęli boga, jaki najpraktyczniej obdarzy ich. Posejdon darował Ateńczykom źródełko na zboczu Akropolu, natomiast Atena – drzewko oliwne, co zapewniło jej wygraną w sporze.
góry

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Turyści na ogół odwiedzają sztandarowe atrakcje Aten, do których zalicza się przede wszystkim, architektoniczny zespół Akropolu: Propyleje, Muzeum Akropolu. Podziwiać tam możemy Stoę Attalosa – obecnie zrekonstruowany starożytny portyk. Odwiedzający kierują się również w stronę Areopagu, forum Rzymskiego (starożytny miejski rynek) z ruinami biblioteki Hadriana, Łukiem Hadriana oraz nekropolią Keramejkos.

Stolica Grecji oferuje także mnóstwo wspaniałych tras spacerowych, jest też dobrze skomunikowana (metro), a jeśli planujemy zwiedzać także obręby poza centrum – należy wypożyczyć wóz. Grecja z Niemiec jest najtańszą opcją takiej eskapady.