Kierunek: stolica Grecji

Kolebka kultury europejskiej oraz demokracji, jedna z najchętniej zwiedzanych stolic europejskich.
O Atenach możemy mówić w wielu kontekstach, dlatego że ich historia jest nader bogata.

język

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Do wakacji, gotowi, start!

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Wiąże się z rozwojem cywilizacji starożytnych, z których wzięły początek obecne kultury Europy. Metropolia Grecji jest bezustannie zamieszkiwana jak też rozbudowywana od siedmiu tysięcy lat. Nie jest łatwo zadecydować, co jest tutaj najistotniejsze do zobaczenia, ponieważ wiele z atrakcji, jakich nie odkryjemy w poradnikach, jest dla rezydentów Grecji równie ważnych oraz wartych uwagi. Ateny jest to stolica Grecji, będąca istotnym europejskim ośrodkiem turystycznym i kulturalnym – zacząwszy od Starożytności.podobne serwisy (warte przeczytania)Według greckiej mitologii, Atena oraz Posejdon wzięli udział w turniejach, aby wywalczyć sobie prawa do tego najpiękniejszego miasta Greckiego miast. Obywatele Aten na opiekuna pragnęli boga, jaki najpraktyczniej obdarzy ich.

Jeśli uważasz, że ten tekst posiada niesamowicie ciekawe informacje, to kliknij na pełny tekst (https://www.uannynowytarg.pl/Szlak_rowerowy_Nowy_Targ_-_Lorencowe_skalki_Opis_trasy,17,12), który również Cię wciągnie całkowicie.

Posejdon darował Ateńczykom źródełko na zboczu Akropolu, natomiast Atena – drzewko oliwne, co zapewniło jej wygraną w sporze.

góry

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Turyści na ogół odwiedzają sztandarowe atrakcje Aten, do których zalicza się przede wszystkim, architektoniczny zespół Akropolu: Propyleje, Muzeum Akropolu. Podziwiać tam możemy Stoę Attalosa – obecnie zrekonstruowany starożytny portyk. Odwiedzający kierują się również w stronę Areopagu, forum Rzymskiego (starożytny miejski rynek) z ruinami biblioteki Hadriana, Łukiem Hadriana oraz nekropolią Keramejkos.

Stolica Grecji oferuje także mnóstwo wspaniałych tras spacerowych, jest też dobrze skomunikowana (metro), a jeśli planujemy zwiedzać także obręby poza centrum – należy wypożyczyć wóz. Grecja z Niemiec jest najtańszą opcją takiej eskapady.