Do wyprawy turystycznej należy się dobrze przygotować, zwłaszcza pod kątem odzieży i wyposażenia

wycieczka turystyczną trasą może stać się wyśmienitą przygodą, ale może być również niebezpieczna. Wszystko bywa zależne od tego, jak przygotujemy się do eskapady. Przy takiej okazji trzeba pomyśleć o dobrej odzieży oraz wyposażeniu.

basen

Autor: AForestFrolic
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko kupi się w sklepach turystycznych albo (nowe przyczepki samochodowe – https://www.blyss.pl/) sportowych.
By było ciepło
czołówka petzl

Autor: adam79
Źródło: www.flickr.com
Należy pamiętać o tym, że w górach warunki pogodowe mogą okazać się inne aniżeli w mieście. Czasem staje się chłodniej, mogą pojawić się również opady atmosferyczne. Na taką ewentualność lepiej się przyszykować i trzymać w plecaku polary albo kurtki softshellowe. Podobne okrycia wierzchnie sprawdzają się doskonale, kiedy nie bywa jeszcze dotkliwie zimno, lecz potrzeba ochronić się przed podmuchami wiatru. W przypadku deszczowej aury najlepiej spisują się kurtki, ale polar także warto mieć, ponieważ można zakładać go pod cienką kurteczkę, a wtedy będzie cieplej.
Jeżeli na szlaku zrobi się ciemno
wycieraczki samochodowe
Na okoliczność, że na szlaku stanie się ciemno, także warto się przygotować. Optymalnie w takim wypadku sprawdzi się czołówka – więcej tu – Petzl. Naturalnie na taką eskapadę można wziąć zwyczajne latarki, lecz nie są one tak ergonomiczne, jak czołówki. Używając czołówki turysta może mieć wolne ręce, co jest niezwykle istotne i pomocne na szlaku. Nieraz potrzeba coś złapać albo się podeprzeć, zatem lepiej nie mieć nic w dłoni, ponieważ jedynie będzie przeszkadzać.

W równym stopniu garderobę, jak też sprzęt na takie wyprawy, lepiej nabywać w sklepach turystycznych albo górskich, bo w takich punktach oferowane jest profesjonalne wyposażenie. Bez wątpienia bywa troszeczkę droższe, lecz rzeczywiście jest warte swojej ceny