Ustrzyki Dolne – czyli, gdzie dobrze jest pójść w województwie Podkarpackim

Jesteś w czasie wycieczki po woj. Podkarpackim? Imaginuje Tobie się, by zobaczyć jakieś piękne lokalizacje oraz po chodzić po różnych szlakach w trakcie cieplutkiej pogody? A może pragnąłbyś po zjeżdżać po najwspanialszym szlaczku narciarskim wewnątrz wspomnianym województwie? Jeżeli tak, to doskonale trafiłeś! W naszym pisanym dzisiaj tekściku zajmiemy się miejscem, które to ma wewnątrz siebie wszystkie chciane poprzez Ciebie elemenciki.

morze

Autor: Sylvester S.
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie jest to miasto? Oczywiście Ustrzyki Dolne!
Neogotycki kościółek rzymskokatolicki z lat 1909–1911, budowla dawnej synagogi z ok. 1870 roku, czy też Stacyjka kolejowa z 1872 roku, to jedynie cząstka miejsc, które to bez problemiku możemy obejrzeć w siedzibie powiatu bieszczadzkiego, położonego nad samiutką rzeką Strwiąż.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto byłoby bardziej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj santorini wakacje 2022.

Jednakże Ustrzyki Dolne, to przede wszystkim szlaki – szlaczki, szlaki oraz jeszcze jeden raz szlaczki, które to są po rozdzielane na takie przeznaczone dla piechurów, oraz spacerujących. Szlaczki piesze turystyczne, odnajdziemy zaznaczone jako niebieskie, kierujące nas od Rzeszowa aż do Grybów i w drogą powrotną.

Co zaś dotyczy szlaków spacerowych, to ich szlak wyglądają w ten konkretny sposób: szlaczek niebieski – ze stacji PKP do Jasienia, szlaczek czerwieni – z Rynku, przez szczyt Małego Króla do Rynku, szlaczek żółty – ze stacyjki PKP, poprzez szczyt Gromadzyń aż do stacji PKP, czy też szlak zieloniutki – ze szczytu Małego Króla na szczyt Kamiennej Laworty, a także szlaczek czerni – który to idzie z Rynku na cmentarz żydowski. Jeśli chodzi o największą atrakcję Ustrzyk Dolnych, to bywają to bez wątpienia fakt nazywania owego miasteczka „Zimową Stolicą”, dzięki własnym wyciągom narciarskim i trasom.