Nowoczesne oraz wydajne rozwiązania magazynowe – regały przepływowe

Automatyczne magazyny cieszą się teraz coraz większą popularnością, ponieważ wpływają na lepszą organizację pracy oraz jej ogromne zaawansowanie. Są bardzo funkcjonalne i przydatne, dlatego nowoczesne rozwiązania magazynowe są obecnie użytkowane coraz częściej. Dzięki automatycznym magazynom znacznie wzrasta wydajność pracy co jest również opłacalne i bardziej dochodowe.

stary magazyn

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród dzisiejszych rozwiązań przemysłowych możemy przytoczyć automatyczne magazyny paletowe, automatyczne magazyny pojemnikowe, oprogramowanie magazynowe a także regały przemysłowe – paletowe (zerknij na kosze paletowe) oraz półkowe. Aktualnie skupimy się głównie na regałach przemysłowych.

Jeżeli chodzi o regały przemysłowe w automatycznych magazynach, to możemy wyróżnić dzisiaj niemało typów regałów paletowych, takich jak na przykład regały paletowe tradycyjne, wjezdne, przepływowe i mnogość innych- . Na przykład regały paletowe tradycyjne są najlepszym rozwiązaniem w magazynach, w których potrzebne jest magazynowanie różnych produktów albo towarów na paletach. Za to regały wjezdne pozwalają wykorzystać jak najwięcej miejsca w magazynie oraz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Regały półkowe bezsprzecznie są równie właściwym i niezmiernie wydajnym rozwiązaniem co regały – wypróbuj w promocji regały magazynowe: http://olejnik.pl/ – paletowe. Tutaj również możemy wyróżnić mnóstwo rozlicznych modeli i typów regałów półkowych, takich jak regały półkowe przepływowe. Służą one do składowania artykułów i towarów na bieżniach rolkowych, zaś nachylenie bieżni umożliwia swobodne oraz bardzo łatwe przesuwanie towarów, które są wprowadzane z jednej strony, w kierunku korytarza obsługowego. Ogólnie mówiąc takie regały półkowe (dla przykładu) służą do składowania pojedynczych produktów czy też pojemników, a ich kluczowym przeznaczeniem jest magazynowanie produktów, które są obsługiwane ręcznie.

To jedynie początek jeśli chodzi o automatyczne magazyny, bo jak już nadmieniliśmy na początku, takich funkcjonalnych rozwiązań magazynowych jest jeszcze wiele. Jeżeli zależy Ci na usprawnieniu oraz ulepszeniu pracy w magazynie, to z pewnością należałoby zainteresować się tymi współczesnymi rozwiązaniami.