Bliski Wschód – miejsce nie tylko skomplikowanych relacji politycznych, ale także wspaniała kraina na mapie podróżników

Czasy się zmieniają. Ośrodki turystyczne starają się jak najlepiej zareklamować i zdobyć nowe grupy turystów. Odpowiednim tego przykładem, pomimo obecnych problemów na tle politycznym, jest także Izrael.
Śródziemnomorski klimat Izraela, znaczący wpływ pustyni, niewielkie opady, ale i mocno zawyżone amplitudy temperaturowe, to typowe warunki pogodowe, na które trzeba być przygotowanym odwiedzając wspomniane regiony.

izrael

Autor: Wikipedia.pl

O czym nie każdy zdaje sobie sprawę, państwa Azji Zachodniej, pomimo swojego wyrazistego klimatu, mogą pochwalić się z pewnością różnorodną fauną i florą. Oprócz rodzajów charakterystycznych dla pustyni, Izrael jest systematyczną ścieżkę wojaży wielorakich ptaków. Z krajem tym kojarzą się chociażby turkawki czy orły. Z drugiej strony, dla ludzi lubiących historię znaczącym przystankiem w trakcie podróży będzie Jerozolima. Względem norm izraelskich jest to stolica państwa, a także największe miasto, które ma niezwykle ciekawą przeszłość oraz zagmatwaną teraźniejszość. Bez względu na to, Jerozolima – ale i cały Izrael – może pochwalić się licznymi zabytkami oraz atrakcjami. Kto raz zdecydował się na taką podróż, bezsprzecznie będzie tu wracał. Część Starego Miasta w stolicy znajduje się na liście światowego dziedzictwa. Nie dziwi zatem fakt, że spotykają się tu pielgrzymi z niemalże całego świata.
Bliski Wschód stanowi miejsce niezwykłe.

Teraźniejszość oddaje hołd przeszłości, starodawne spotyka się z nowym, codzienność przegania mistykę. Będąc w tym zakątku świata odczuwa się silne emocje, a niepowtarzalna różnorodność i miejsca święte napotkać można prawie co krok.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>