Nad morze czy też nad jeziora, co wybrać?

Nad jeziora czy może nad morze? To częsty problem urlopowiczów. Każda z tych opcji posiada swe walory oraz wady, a w naszym kraju na szczęście mamy ten komfort, że możemy wybierać pomiędzy wieloma opcjami.
Niekiedy możemy mieć tzw. 2 w jednym.

busy

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkim pozytywem klimatu nadbałtyckiego jest czyściutkie, morskie powietrze pozbawione pyłu, spalin jak też rozmaitych zarazków. Mieści natomiast jod, który korzystnie wpływa na układ. woda w morzu również niesie dobrodziejstwa – oddziałuje na krążenie krwi, a fale są doskonałym masażem dla mięśni. Nad morze powinny wybrać się w szczególności osoby z niedoczynnością tarczycy, uczuleniem, schorzeniami serca albo układu oddechowego. Nad morzem jest również dużo atrakcji, jak kina, muzea, cuda natury itp. W razie brzydkiej pogody nie będzie kłopotu ze odszukaniem alternatywy. Możemy również uprawiać wodne sporty, jak kitesurfing. Jednakże potrzeba dość dużo skwarnych dni, ażeby woda zdążyła się nagrzać, natomiast w sezonie znalezienie miejsca na plaży niekiedy może graniczyć z cudem.
opinie
Nad jezioro natomiast powinny się wybrać osoby, które potrzebują ciszy oraz relaksu na łonie przyrody.doczytaj szczegóły – https://eccoholiday.com/region/bulgaria/obzor/ -Klimat takowych terenów oddziałuje antydepresyjnie na ustrój, natomiast otaczające bory tworzą cudowny mikroklimat. Tenże Pobyt będzie służył szczególnie osobom z problemami z narządami ruchu, z nadciśnieniem oraz z układem krążeniowym.

Następnym atutem jest to, iż woda częstokroć jest czystsza i cieplejsza niż w morzu, zaś na plaży łatwiej odnaleźć wolne miejsce. Kiedy planujemy urlop z dziećmi nad jeziorem nie musimy się o nie martwić tak, jak nad morzem.