Wiosenne porządki w szafie

Raz na jakiś czas wypada zarządzić porządki w szafie. Jeżeli porządki wiosenne dopiero przed Tobą, poznaj sposoby na składowanie strojów, by nie trzeba ich było prasować po każdorazowym wyjęciu z szafy.

sanatorium

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdź też, jak praktyczne oprzyrządowanie szafy ułatwi Ci opanowanie bezładu w odzieniach. Kostiumu leżące na półkach nie powinny poukładane być w wielgachne stosy. Trudno wtenczas wyjmować te leżące pod spodem, a poza tym na ogół używamy owych leżących na górze. Mniejszy stosik na półce zapewnia również lepszą wentylację odzieży. Dlatego półeczki nie mogą być zanadto wysokie. Na składane bluzki, koszulki a także sweterki potrzebujesz półek o szerokości 45-60 cm a także wysokości 30 cm. Praktyczne półki na pościel i ścierki posiadają wielkość 50-100 cm i wysokość 30-40 centymetrów.
samochody

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service

las

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Stroje wiszące na wieszakach muszą być powieszone luźno – przynajmniej 3 cm jedna od drugiej. Na koszulkę, suknię, bluzeczkę potrzebujesz około 7 cm drążka. Na drążku długości 100 cm zmieści się 14-15 sztuk ubiorów. Na marynarkę, płaszcz jak też żakiet potrzebujesz 11-12 cm drążka. Na drągu o długości 100 cm możesz zatem powiesić jedynie 8 sztuk. Odstęp drążków na wiszące odzieże trzeba dostosować do długości strojów. Na krótkie kiecki a także koszule potrzeba miejsca o wysokości 100 cm. Spódnice oraz płaszcze wieszamy na drążkach utwierdzonych na wysokości 140 cm.

Kiedy będziesz szukać innych tego typu danych na temat podnoszony w niniejszym wpisie, to wejdź tu kurtki zimowe męskie – z pewnością te artykuły także Cię zaciekawią!

Drobną odzież, ściereczki i ręczniki korzystniej składować w pojemnikach, przegródkach, czy też koszach niż na półkach.

Szuflady na bieliznę jak też krawaty nie mogą być głębsze aniżeli 12 cm, na ścierki – 30-40 centymetrów. Kurtki puchowe a także pozostałą odzież wierzchnią zimową magazynujemy w specjalnie do tego celu określonych pokrowcach.