W jaki sposób przygotowywać rower do sezonu ?

Czyszczenie bicykla, smarowanie napędu, linek hamulcowych, ocena stanu hamulców, napędu itp. W tym artykule znajdziesz poradnik, jaki pomoże przygotować bicykl do sezonu. Jeśli nie umyłeś bicykla przed zimą, zwyczajnie pewnego dnia zakończyłeś jeździć. Bez niepotrzebnych ceregieli walnąłeś go w kąt piwnicy. Otrzyj go lekko z pyłu. Nim przejdziesz do oczyszczania poszczególnych części bicykla, pozbądź się z tłuszczu oraz błota z kółek przerzutki.

Chwyć płaski

przejażdżka rowerowa

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com

śrubokręt i bardzo gruntownie zdrap cały syf z kółeczek. Od razu wyczyść je z tłuszczu. Chociaż w sumie najwygodniej ci będzie to zrobić po zdjęciu łańcucha. Jeśli nie masz spinki, użyj szmatki z benzyną ekstrakcyjną. Następnie ściągnij tłuszcz z łańcucha.

siodełko roweru

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Ponownie przyda się ściereczka a także benzyna. Jednak wcześniej pochwyć w rękę starą szczotkę do zębów i pozbądź się piasku oraz błota z ogniw łańcucha. Szczoteczkę możesz maczać w benzynie. Dopiero teraz weź ściereczkę, porządnie wymocz ją w etylinie bądź odtłuszczaczu i umyj gruntownie cały łańcuch. Uporczywe błoto zdrap szczotką drucianą. Aha i nie łudź się, iż pod koniec czyszczenia na ściereczce nie zostaną plamy. Gdy już wymyłeś kółeczka i łańcuch, nadszedł czas na zębatki. Zapiekły brud oraz ziemię, zdrap skrupulatnie za pomocą wkrętaka lub drucianej szczotki. Później gałganek, benzyna i wycieraj każdą zębatkę .

Odsysanie tłuszczu oraz glansowanie zębatek kasety. Przede wszystkim zdejmij tylne koło. W przeciwnym wypadku trudno będzie ci domyć kasetę. Ze zdejmowaniem i zakładaniem tylnego koła naprawdę nie ma aż tyle zachodu. Zamocz szczotkę w benzynie i żwawo pocieraj wszystkie zęby kasety. Brud sam zacznie z niej spływać. Jeżeli masz spiekłe błoto na kasecie, wtenczas wcześniej zdrap je szczotką drucianą.

Jeśli ta tematyka Cię ciekawi, bez zwłoki kliknij ten link! Przedstawiana w tamtym miejscu oryginalna witryna (http://www.optitaxi.pl/) na pewno również Cię wciągnie.

Pucowanie reszty bicykla. Weź wiadro z ciepłą wodą jak też płynem do zmywania i gąbkę kuchenną. Miękką częścią wypucuj dokładnie każdy zakamarek ramy. Najlepiej jeśli zdejmiesz sobie przednie i tylne koło. Wtedy bez problemu sięgniesz do wszelkiej szczeliny. Jeśli myjesz rower w słoneczny dzień, czyń to w cieniu. W przeciwnym razie z nagrzanej ramy szybko wyparuje woda pozostawiając smugi. Na końcu posprawdzaj hamulce a także wszystkie linki rowerowe.