Skitouring jako jedna z modnych i ciekawszych odmian narciarskiego sportu

Prędkimi krokami zbliża się zima, niebo dla narciarzy. Gospodarze prześcigają się w przygotowaniach tras narciarskich, a narciarze wyciągają swoje narty i zastanawiają się jakie szlaki wybierać.
Skitouring to jedna z modnych i ciekawszych rodzajów narciarskiego sportu.

ślub

Autor: sbamueller
Źródło: http://www.flickr.com
To złączenie włóczęgi po górach i klasycznego zjazdu. Ski touring to stara odmiana narciarstwa, lecz ostatnio wyszukana na nowo. Narty do ski touringu są zaopatrzone w foki, to znaczy podkładki zapobiegające zsuwaniu się w czasie podchodzenia. Narty te nie hamują przemieszczania do przodu, zapobiegają natomiast przesuwaniu się desek do tyłu. A po podejściu, foki usuwa się i można zjeżdżać w dół. Ski touringu najodpowiedniej posmakować najpierw w grupie, z pilotem. Najprzyjemniejsze jest złączenie nart i wspinania i przemieszczanie się na nartach poprzez góry, z dala od cywilizacji.
polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z rosnącą sławą narciarstwa zaczęły powstawać początkowe biznesy produkujące narty na dużą skalę. Choć w zasadzie większość takich firm była zawiązywana przez terenowych biznesmenów, na przestrzeni lat większość z nich wielokrotnie zmieniała właścicieli. Narty K2 to prawdziwe cacko ocenione złotym medalem w kategorii Snow Style. Ale także na stoku spisuje się bardzo dobrze, przede wszystkim doceniona za trzymanie krawędzi i prowadzenie w czasie jazdy w skręcie, tak jak długim jak i krótkim.
Ażeby okres spędzony na nartach kwalifikował się do udanych, należy również pomyśleć o dobranym stroju.

Ubranie należy zacząć od dobranej bielizny termicznej.

Jeśli analizowana problematyka wydaje Ci się istotna i masz chęć ją przestudiować również od innej strony, sprawdź więcej znajdziesz tu (https://parkingiokecie.pl/) – ona też ją omawia.

Nie bez znaczenia jest druga warstwa odzieży, jaka również powinna być skonstruowana z dobrych surowców.