Lubimy zagraniczne urlopy – w ostatnich latach coraz bardziej fantazyjne i niebanalne

Statystyki pokazują, że Polacy coraz śmielej wyjeżdżają za granicę. Rzecz jasna pierwszeństwo mają tu kurorty, gdzie mamy możliwość mieć piękne słońce oraz ciepłe morze.

Jednak obecnie coś w tej sprawie zaczyna się zmieniać.
fotografia ślubna

Autor: Dave Hayward
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawia się coraz liczniejsza grupa ludzi, którzy chcą od losu czegoś mocniejszego i z pewnością nie pragną już marnować urlopu na piasku nic nie robiąc przez cały dzień. Coraz częściej możemy dostrzec, że atrakcyjniejsze stają się wyjazdy choćby do Azji. ludzie kochający adrenalinę chcą stanąć twarzą w twarz z odmienną kulturą.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj buty skiturowe dynafit.

Chcą zobaczyć Indie, Japonię czy Nepal. Pragną popróbować zaskakującego jedzenia, zobaczyć na własne oczy zapierające dech w piersiach starożytne budynki, ale także chcą oglądać normalne życie tubylców.

Globtroterzy mają w zwyczaju obserwować wszystko, co się wokół nich dzieje. Z tego powodu nie wybierają drogich hoteli, ponieważ nie mają ochoty się od miejscowego życia odseparować. Wielu z nich, kiedy myśli o Azji, pragnie również odwiedzić Himalaje. Nie zdobywać najwyższe szczyty, ale choćby zobaczyć i poczuć moc tych majestatycznych gór. Najlepszą bazą wypadową jest wtedy Nepal. Zatem jeśli interesuje nas Nepal wycieczka do tego tajemniczego państwa jest do załatwienia w jednej chwili prawie w każdym biurze podróży.

Musimy tylko uściślić nasze priorytety – czy pragniemy cały urlop spędzić w górach czy podzielić nasz wypad i kilka dni spędzić choćby w Indiach. Duża liczba biur proponuje właśnie takie wycieczki, które pozwolą nam poznać kulturę oraz ludzi obu tych państw.