Eskapada na Giewont

Dojście na szczyt realne jest od strony południowej, pochyłości północne są nieosiągalne. Ponad szczytem Giewontu góruje krzyż o wielkości piętnastu metrów. Przy dobrej widzialności jest on spostrzegany z najodleglejszych zaułków Zakopanego. To dar od obywateli Zakopanego ufundowany w 1900 rocznicę narodzin Jezusa Chrystusa. Baśń o Śpiącym Rycerzu. Poniektórzy nie mają wątpliwości, Giewont to nikt inny, jak Śpiący Rycerz, jaki czuwa nie wyłącznie nad Zakopanem, ale też nad całą Polską i na pewno zbudzi się, gdy ta będzie w niebezpieczeństwie. Z Giewontu roztacza się przecudowny widok zarówno na Zakopane, jak także na tatrzańskie szczyty. Jeżeli aura będzie nam sprzyjać na pewno dojrzymy Babią Górę jak też Gorce, zaś zerkając na południe także Czerwone Wierchy.

jeżeli rozpocznie się burza, trzeba czym prędzej, jednak z zachowaniem wszelkiej ostrożności zejść ze szczytu – ryzyko uderzenia pioruna jest duże.
Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to przeczytaj bez zwłoki, co jest w najświeższej ofercie (https://www.activtour.pl/kierunek/flores-nurkowanie/) – on także zapewne będzie godny zainteresowania!
Giewont jest nadzwyczaj niebezpieczną górą zaś większość trampów traktuję ekskursję na niego jako spacerek.
Przed wybraniem się na Giewont koniecznie skontrolujmy warunki pogodowe – jeżeli zapowiada się na burzę, lepiej wybierzmy spacer po Krupówkach. Podczas wchodzenia na wierzchołek trzeba zachować ostrożność – co roku dochodzi w tej okolicy do nieszczęść, z przyczyny niefrasobliwych wędrowców, którzy spadają w przepaście. Pomimo iż wejście na szczyt w sezonie zimowym nie jest zakazane, to jednakże się je odradza – decydują się na nie tylko znakomicie przygotowani kondycyjnie jak też sprzętowo taternicy. Nim wyruszysz w podróż koniecznie sprawdź noclegi w Zakopanem (nasz propozycja: więcej).