Sprzątanie to dobry test na to czy możesz być obowiązkowy

Są takie zajęcia, które zmuszają nas większej stanowczości i obowiązkowości. Można do tej grupy wpisać sporo codziennych czynności: porządki, wychowanie dziecka, dieta, ćwiczenia i tak dalej. W każdej z tych rzeczy liczy się systematyczność oraz utrzymanie pewnego rygoru, który pozwala na osiągnięcie planowanych rezultatów. Weźmy sprzątanie. Powiedzmy, iż robimy to, tak jak duża liczba osób, w dzień wolny. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, sprzątamypodłogę mopem, używamy wielu innych pojemników, w których znajduje się odpowiedni środek, na poszczególne nieczystości: łazienkowe, kuchenne czy te zalegające w pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy sprzątać regularnie, bo jeśli zaniedbamy choć raz, stracimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek niepotrzebnie urośnie i będzie nas przerażał swoją wielkością.Kolejny przykład jest bardziej poważny – wychowywanie dziecka. Tutaj z pewnością popełnimy dużo błędów. Jeśli nie będziemy zawsze konsekwentni, dziecko to wykorzysta. Trzeba natomiast wziąć poprawkę, że przecież dziecko to istota żywa, nie można jego wychowania porównać do normalnego obowiązku. Tutaj musimy się wyróżniać nie samym wojskowym drylem i starannością, lecz powinniśmy wziąć pod uwagę również czynnik ludzki.

Jeżeli masz chęć uzyskać inne materiały na prezentowany wątek, to sprawdź proponowane www (http://psycholog-wroclaw.com/), które zawierają także dane na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tu.

Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję solidne mopy.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest za to dość łatwe, ale jedynie w teorii. Jedz tyle i tyle, o konkretnych godzinach, nie jedz do snu, wystrzegaj się słodyczy… Wszystko w teorii wygląda znakomicie, lecz gdy przychodzi, co, do czego wtedy dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest obowiązkowość w temacie przestrzegania diety. Jest to długa i żmudna walka o lepsze dla nas jutro, jest to walka z czymś niewidzialnym, ale także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy ze swoja głową, ze swoimi nawykami kulinarnymi, to tak samo jak zmienić część siebie. Jest to trudne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni taki oto przykład – sport, jest dość podobny do trzymania się diety, ale tylko po części. W przypadku diety musimy zmienić nawyki kulinarne, ale gdy uprawiamy sport zmianie ulega coś jeszcze. Jedzenie owszem, bo kiedy ćwiczymy nie możemy napychać się fast fordami, równocześnie jednak musimy zmienić… siebie. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i pracy nad sobą za wszelką cenę. Normalny obowiązek przeradza się tu w ciągła walkę, ale warto do niej stanąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in.

Tak samo ekscytujące zagadnienia są opublikowane w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem leczenie kanałowe mikroskop łódź, który jest tutaj.

plastikowe pojemniki.