Czyszczenie to często problem dla wszystkich domowników

Przykładasz wielką wagę do sprzątania i chcesz, aby w twoim domu to było respektowane. Męczą cię bowiem nawyki twojego partnera, jego wyssanego z mlekiem matki myślenia, że nic w domu jeśli chodzi o porządki nie musi robić. Wystarczy, że przyjdzie z pracy, usiądzie się na łóżku i włączy telewizor. Czasami do tego weźmie sobie piwo i będzie odpoczywał spokojnie. Nic nie mówisz, bo wiesz, że przecież wrócił z pracy, ale chciałabyś, aby chociaż w sobotę trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Niestety, zdajesz sobie sprawę z tego, iż to nie jest realne. Rozmawiałaś z nim, kupiłaś nawet dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – ręczniki papierowe do wycierania), jednak on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, by, chociaż stosował normalne sprzątania ręczne, czyli, jeśli coś ubrudził niech znajdzie ręcznik papierowy i to powyciera, lecz on udawał, że tego nie widzi. Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś zaczął wytrwale skrobać, jednak był to epizod, który wydarzył się dawno temu.

Zdajesz sobie sprawę, że metamorfoza twojego męża ze zwykłego, nic nierobiącego w domu gościa na uczynnego, pomocnego męża jest mało prawdopodobna, dlatego już nawet nie tracisz czasu by tłumaczyć. Rozumiesz, że twój mąż wywodzi się z normanej polskiej rodziny, w której mężczyźni relaksowali się przed telewizorem, a kobiety latały ze ścierkami. Wiesz, iż w domu rodzinnym twojego męża byli sami bracia i wszyscy po kolei, identycznie, jak ich ojciec siedzieli i myśleli nad piwem po pracy, podczas, kiedy ich matka biegała dookoła, aby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego jak widać powodu odmiana takich nawyków jest trudna i mało realna, ale jest nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy potrafisz postawić sprawę jasno, czy umiesz zrobić to zdecydowanie? Musisz postarać się wbić mu do głowy, iż niektórych rzeczy nie zamierzasz już wykonywać, gdyż szkodzą twojemu zdrowiu. Czemu bowiem masz przesuwać wielkie meble, po to by za nimi wymieść kurze i umyć podłogę, nie powinnaś tego robić, zleć to mężowi. Przyda mu się do tego to: jakie skrobaczki?. Jeżeli dalej nie zamierza słuchał zagroź mu, że kolejny tego typu wysiłek może się dla ciebie źle skończyć.

Jeśli chcesz zdobyć większą ilość informacji na prezentowany temat, kliknij na ten odnośnik do witryny, a odnajdziesz tam wiele interesujących danych.

Powiedz, iż udasz do specjalisty i rzeczywiście, jeżeli nie da temu wiary, zrób to. Pokaż mu, iż masz swoje lata i potrzebujesz jego wsparcia, a twój facet niech wreszcie stanie się rzeczywiście partnerem, a nie niefrasobliwym dzieckiem wyłożonym na tapczanie.