Czy powinniśmy skorzystać z usług kuriera, czy może bardziej odpowiednia będzie firma brokerska? O jakich kwestiach warto pamiętać w tego rodzaju sytuacji?

Faktycznie każdy, kto choć raz w życiu posyłał paczkę posiadał taki sam dylemat, czyli jaką firmę kurierską wybrać, jak wiele to może kosztować oraz czy dobrze zamówić kuriera bezpośrednio w konkretnej firmie kurierskiej czy skorzystać z usług brokera?

Faktycznie jednym z najbardziej istotnych kryteriów w takim obszarze jest to, jakie stawki ma określona firma. Tani oraz jednocześnie solidny kurier jest najważniejszy, ale i tutaj sytuacja bywa bardziej skomplikowana. Gdyż teoretycznie możemy stwierdzić, że jak przesyłka kurierska to najbardziej korzystną opcją będzie zamówienie takiej usługi u źródła. Ale nie do końca tak jest, ponieważ ceny w takich firmach mogą być wyższe, niż w przypadku zamówienia u pośrednika.
kurier online

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieje się dość często tak, ponieważ broker ma podpisane umowy z firmami kurierskimi, tak więc realizuje dużą ilość zleceń, dzięki temu może wynegocjować niższe stawki z przewoźnikami. Tak więc może zapewnić bardziej korzystne warunki cenowe swoim klientom, natomiast przesyłki będą także realizowane za pośrednictwem określonego przewoźnika. Odnosi się to w większej mierze do osób prywatnych, lecz może też się okazać, że i firmy także mogą otrzymać lepszą ofertę, co oznacza bardziej korzystną cenę. Wszystko jednakowoż jest zależne, jak wielka będzie wysyłana liczba paczek w miesiącu. Jak najbardziej przedsiębiorcy mogą podpisać umowę z daną firmą kurierską, ale jak się z niej nie uda wywiązać mogą spodziewać się kary. Zapłacą nie za rzeczywistą ilość zrealizowanych paczek, lecz za to, jak wiele było określonych w umowie. Kiedy mamy okresowe spadki oraz wzrosty sprzedaży, to w rezultacie możemy spodziewać się, że to rozwiązanie będzie nie za bardzo rentowne.

Firmy brokerskie zaś nie wymagają deklaracji, więc zamawiamy kuriera wyłącznie wtedy, jak jest tego rodzaju potrzeba. Powinniśmy nad tym pomyśleć, szczególnie jak wysyłamy przesyłki (wysyłka palet) za granicę, to cenowe różnice mogą być bardzo duże. Najlepszą polecenia opcją jest kurier online, ponieważ tą drogą droga możemy zamówić przewoźnika za faktycznie dobrą cenę. Coraz więcej osób z takiego rozwiązania korzysta i chwali sobie to rozwiązanie. Dobrze więc wybierać jak najlepiej, aby w konsekwencji jak najwięcej oszczędzić.