Prawa pasażera obowiązujące ogólnie

Wszyscy ruszający na wycieczkę samolotem powinni znać swe prawa i obowiązki. Należy przed rozpoczęciem wycieczki zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi danymi. Wtedy łatwo jest domagać się m.in. odszkodowania w przypadku odwołanego lotu. O tym, jakie są prawa pasażera, może zadecydować każda z kolejnych linii lotniczych.

samolot na pasie startowym

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawiają się jednak generalne założenia, co są takie same dla wszystkich podróżnych, pewne ogólne prawa pasażera . Jest to m.in. prawo do opieki w sytuacji odwołania lotu, odmówienia przyjęcia na pokład samolotu, ale i długiego opóźnienia lotu.

Omawiany temat okazał się dla Ciebie fascynujący? To przekonaj się (http://magdalenagrzeskowiak.pl/), że pozostałe strony też zawierają zbliżone informacje, które wciągną Cię całkowicie.

Dzięki temu przewoźnik ma obowiązek bezpłatnie zapewnić wszystkim takim pasażerom jedzenie oraz napoje, dwie rozmowy telefoniczne, lecz również zakwaterowanie w hotelu i transport w dane miejsce. Przydatne informacje możemy wyszukać na stronach prawnych oraz na stronie www wybranej linii lotniczej.

Odwołany lot odszkodowanie a wskazówki ekspertów

Wymienione wyżej, tzw. generalne prawa pasażerów dotyczą tylko pasażerów, jacy podróżują w granicach Unii Europejskiej. Obowiązują także te osoby, co wyruszają z lotniska położonego na obszarze Unii do krajów trzecich czy też przybywających na lotnisko położone na terytorium Unii Europejskiej z kraju trzeciego przewoźnikiem wspólnotowym. Za odwołany lot odszkodowanie należy się w sytuacji odmowy przyjęcia na pokład wbrew woli pasażera (odszkodowanie za anulowany lot).

Odmowa przyjęcia podróżującego na pokład samolotu powinna mieć uzasadnione argumenty, a przyczyny mogą być następujące: natury zdrowotnej, wymagania związane z bezpieczeństwem lub również nieodpowiednie dokumenty podróżnych. Ponadto odwołanie lotu musi być spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami, których nie da się uniknąć. Może to być niestabilna sytuacja polityczna, warunki meteorologiczne, jakie czynią niemożliwą bezpieczną podróż, lecz i rozmaite wady samolotu. W każdym takim przypadku można liczyć na specjalną pomoc oraz opiekę przewoźnika, jaki dba o komfort wszystkich pasażerów danymi liniami lotniczymi.