W jaki sposób troszczyć się o zęby, żeby cieszyć się nimi można było przez wiele długich lat.

Natura obdarzyła nas wspaniałymi zębami, które nie tylko służą do rozgryzania i rozdrabniania pożywienia, lecz są także ozdobą uśmiechu. O ile są na tyle ładne, że będą się nadawać do pokazania, gdyż u wielu osób różnie z tym bywa. Niewłaściwa dieta, czyli spożywanie nadmiernych ilości słodyczy, a także małe dbanie o higienę powodują, że większość z nas dotyka problem ubytków i próchnicy.

O zęby należy dbać od maleńkiego, wielu dorosłych w bolesny sposób odkrywa tę prawdę swoich zębów już nie mając. Leczenie niewielkich ubytków jest znacznie tańsze i bardziej wygodne, niż dużych dziur, które wymagają czasem leczenia kanałowego. Dlatego też jakaś klinika stomatologiczna kraków musi być obowiązkiem wszystkich co najmniej raz na rok. Podczas wizyty kontrolnej dobry dentysta kraków dokładnie sprawdzi stan zębów i jeśli są jakieś dziury, to zaproponuje schemat leczenia. Przegląd taki najczęściej powinien być darmowy, a rzeczywiście może dać bardzo dużo korzyści.

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Przy obecnym finansowaniu państwowych zakładów leczniczych leczenie przy pomocy dobrych materiałów nie należy do tanich. Wypełnienia finansowane przez kasę chorych co prawda są, ale za nowoczesne światłoutwardzalne trzeba zawsze zapłacić. W zależności od miejscowości i tego, jak duży jest ubytek może to kosztować od kilkudziesięciu do nawet dwustu złotych, jednak takie wypełnienie powinno wytrzymać przynajmniej dekadę. Jednak zdecydowanie lepiej jest leczyć każdy mały ubytek, to powie chyba każdy stomatolog Cichoń.

Większe dziury w zębie to przede wszystkim większe kwoty na leczenie. Więcej będzie kosztować plomba, jeśli pojawi się leczenie kanałowe, to koszty również mogą szybko wzrosnąć. No i chodzenie z z dużymi ubytkami wiąże się z tym, że będzie bolało, a w końcu tego najbardziej się obawiają pacjenci. Tak więc zdecydowanie lepszym pomysłem jest leczenie wszystkich ubytków, jakie się pojawią niż czekanie, aż się zrobi duża dziura w zębie. A najbardziej skuteczna jest odpowiednia dieta, z niewielką ilością słodyczy, i systematyczne dbanie o czystość jamy ustnej.
Autor http://stomatologiacichon24.pl/