Spływ kajakowy: jak przygotować się oraz co ze sobą zabrać?

Kajak jest dla każdego – to rynsztunek względnie tani, łatwy do przewożenia, lekki. A pływanie nim zapewnia poczucie niezależności.

Jeśli chcesz aktywnie spędzić wczasy, przeczytaj tenże tekst, wynajmij kajaki (kajaki) i wybierz się na spływ kajakowy.
szlak

Autor: tomx992
Źródło: http://www.sxc.hu
Kajakarstwo może praktykować każdy. Jeśli jednak nie umiesz pływać, lepiej nie ryzykować – mimo że przy wypożyczaniu kajaka nie trzeba pokazywać pływackiej karty. Nie wynajmuje się zaś wyposażenia jednostkom przeziębionym, dlatego kiedy pragniesz wiosłować, musisz być całkiem zdrowy. Tenże sport, mimo pozorów, nie nastręcza dużej siły fizycznej. Po prostu powinniśmy nauczyć się skutecznego wiosłowania.

Jeżeli chcesz poznać coś naprawdę bardzo interesującego, sprawdź treść (http://primaveraspa.pl/primapark/zajecia-sportowe/) tej strony a na pewno nie będziesz żałować.

Przed zejściem na wodę wypożyczający przestrzegają przed niespodziankami, które możesz napotkać na swej trasie. Od świetnej formy ważniejsze będzie racjonalne myślenie: choćby wytyczenie trasy dopasowanej do swych umiejętności. Poniektórych sytuacji nie możemy zaplanować. Na wodzie można napotkać przeszkody: powalone drzewa, drugie jednostki pływające (motorówki), algi, w jakie zaplątują się wiosła. Z tego względu najrozsądniej, ażeby ekipa kajaka była złożona: mężczyzna oraz pani. Panowie zwykle są bardziej wytrzymali na kłopoty.

Jak przygotować się na spływy kajakowe: (spawdź spływy kajakowe) Zadbaj o kondycję. Siłownia nie jest potrzebna, jednakże doradzam podnoszenie lekkich ciężarków bądź ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. przez tydzień). Jeżeli pływać będziesz pierwszy raz, przyucz się wiosłować „na sucho”, w domu.

Pracuj całym organizmem, a nie wyłącznie rękami! Przed zejściem na wodę skontroluj stan techniczny kajaka. Wszystkie swoje przedmioty załaduj w foliowy worek. Nie trzymaj luzem smartfona, portmonetki ani aparatu fotograficznego. W razie wywrotki możemy stracić wszystko.