TIR dla firm – informacje

Nabycie ciężarówki to pomysł, który twoja osoba musi dogłębnie przeanalizować. Kupno takiego pojazdu to wydatek kilku setek tys. złotych. Za takie pieniądze można kupić kilka skromniejszych busów, nabyć mieszkanie albo ulokować fundusze.

samochód firmowy

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe auto czy używany?Kupno czy sprzedaż samochodów ciężarowych to nie lada zagwozdka logistyczna, w szczególności jeżeli planuje się kupno dostawczaka używanego – interesuje mnie wynajem samochodów ciężarowych. Trzeba wyszukać samochód, umówić się na rozmowę z właścicielem, a później jeszcze zbadać stan techniczny samochodu.

Masz zamiar pogłębić swą wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej maty samochodowe hurtownia informacji.

To obowiązek nabywcy i nie powinno zdawać się na przeczucie. Wozy ciężarowe są używane o wiele częściej niż auta osobowe i trzeba się z tym liczyć. Jeżeli jesteśmy przekonani, że samochód. Jeśli jednak nie widzi nam się wydawać fortuny na nowe części, lepiej rozważyć kupno nowego wozu.

kredyt na samochód

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
A może leasing?

Działają firmy, które proponują wynajem samochodów ciężarowych, ale na dłuższy czas bardziej opłacalne dla biznesu może być firmowe auto. Jeżeli masz firmę, masz do wyboru parę pomysłów na kupno nowego TIR-a:
• Kredyt
Preferencyjne wymogi na samochody nieprzekraczające 8 lat jesteś w stanie znaleźć w każdym banku, ale nie każdy biznes się nadaje.

Taka tematyka jest dla pewnych osób nieco dyskusyjna. Jeżeli chcesz poznać inne zdania na studiowane tu zagadnienie, to przeczytaj więcej na ten temat (http://www.grupapartner.pl/oferta/uslugi-partner-serwis/remonty-wentylatorow.html)!

Kasy nie dostaną młode firmy, które funkcjonują mniej niż 3 miesiące. Na pieniądze nie mogą liczyć też firmy, które są dłużnikami lub też posiadają kredyt. Kolejną grupą firm, która nie otrzyma kredytu, są firmy startujące w przetargach, gdzie pod uwagę brane są dane zadłużenia.
• Dzierżawa
To jedna z tańszych pomysłów na nabycie ciężarówki. Niestety również nie dla wszystkich. Na dzierżawę/leasing stać biznesy, które mają określony obrót. Wszyscy inni muszą poszukać inne rozwiązanie. A dlaczego warto rozważyć leasing? Ponieważ jest nieoprocentowany.

Co jeszcze można zrobić? Kupno wozu ciężarowego najlepiej zaplanować już na kroku budowania przedsiębiorstwa. Wystarczy zawrzeć to w biznesplanie.