Przygotowanie przyjęcia weselnego krok po kroku

Ślub a także wesele, to jeden z najważniejszych dni w życiu, który zostaje w pamięci do końca naszych dni. Każdy pragnie, by wspominać te magiczne weselne chwile jako niezwykłe, wyjątkowe oraz niepowtarzalne. Im bliżej czasu wesela, napięcie wzrasta, emocje przypominają o swoim istnieniu. Jednak musimy przecież jakoś zapanować nad organizacją wesela.

By ustrzec się zbędnych kłótni i nieprzyjemnych niespodzianek nie można pozwolić sobie na podejście w stylu „będzie co będzie”. Odpowiedni plan pozwoli zorganizować ślub a także wesele w najdrobniejszym szczególe. Im wcześniej zaczniesz projektować, tym większe szanse na sukces organizacyjny, zdumienie gości oraz bezcenne wspomnienia. Etap 1: Spotkanie rodzicieli i narzeczonych. Dobrze, żeby Wasi rodzice mieli sposobność do wcześniejszego spotkania a także wzajemnego poznania się. Dobry ku temu nastrój będzie w rodzinnym domu Pana Młodego albo Panny Młodej (ewentualnie waszym, jeżeli takowy posiadacie). Takowe spotkanie jest też pierwszą okazją do rozmowy o organizacji wesela.

wystrój sali na wesele

Autor: Nick Storchay
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy delikatnie wybadać oczekiwania jak też preferencje obydwu rodzin, co do zakresu uroczystości weselnych, rządzących w konkretnej rodzinie tradycji i zwyczajów. Krok 2: Zaplanowanie budżetu ślubnego. Na starcie ustalcie jaki budżet pragniecie przeznaczyć na organizację ślubu i wesela.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (http://suknie-slubne.warszawa.pl/monica-loretti/). Oferujemy usługi dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Nie wahaj się i poznaj się, w jaki sposób działamy.

Szczerze pogadajcie, jakie są wasze możności finansowe, wyczekiwania co do stylu imprezy a także ilości zaproszonych gości oraz kto za co płaci. Unikniecie w tenże sposób niepotrzebnych nieporozumień na dalszym etapie. Możecie zacząć konstruować wstępną listę weselników, jakich chcecie poprosić na wasz ślub oraz wesele. Będzie to punkt wyjścia do obliczenia przybliżonych kosztów waszego wesela. Powinniście również się zastanowić, czym planujecie pomknąć do ślubu.

Wybierzcie odpowiadającą wam i waszym najbliższym (rodzice, chrzestni, świadkowie) datę wesela. W pierwszej kolejności zarezerwujcie terminy w restauracji a także kościele (względnie USC). Rezerwując termin w restauracji, musimy połączyć to z rezerwacją kwater dla uczestników.
Etap 3: Zaproszenia weselne. Duży wybór zaproszeń możecie wyszukać w sieci, salonach z produktami ślubnymi jak też marketach z kartkami okolicznościowymi. W dniu wesela nie może braknąć tak istotnego fragmentu jakim są ozdoby ślubne. W tym celu możemy wystukać w przeglądarkę frazę: wynajem krzeseł w Warszawie lub czerwony dywan (sprawdź: pranie dywanów warszawa) Warszawa.