Czy tego roku popularne okażą się te same kierunki wakacyjne jak w 2016? Co wpływa na wybór kraju na urlop?

Planowanie urlopu dobrze jest rozpocząć wcześniej. W ten sposób można liczyć na lepsze ceny. Gdy chcemy zaplanować wypad samodzielnie, to można łapać dobre promocyjne ceny, jeśli chodzi o bilety lotnicze, natomiast korzystając z z tego, co oferują biura podróży, również dobrze jest sprawdzić, co mogą zaoferować, ponieważ wykupując wycieczkę dużo przed terminem, możemy liczyć na ciekawe upusty.
Jeśli chodzi o wycieczki 2017, to dużo ludzi wciąż woli tak zwane last minute, w przypadku którego planują jedynie datę wyjazdu, a na kierunek wyjazdu decydują się na parę dni przed urlopem.

wakacje kanada

Autor: Wambierzyce.pl
Źródło: Wambierzyce.pl
Podróżni

Autor: Yann Caradec
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób możemy natrafić na spore obniżki i zaoszczędzić dużo gotówki. Z tego chociażby powodu na ten moment ciężko jest powiedzieć, jakie kierunki będą cieszyły się większą popularnością. Może będzie podobnie, jak w ostatnim roku, gdzie z powodu niepokojów w wielu krajach, ludzie częściej decydowali się na te bardziej swojskie kierunki, gdzie mogli się czuć bezpiecznie. W przypadku Polski, wiele osób miast ciepłych piasków w Egipcie albo Turcji, wybrało po prostu plaże w swoim kraju. Stąd całkiem sporo turystów skorzystało z możliwości krajowej turystyki.
Może w tym roku modne staną się dalekie wyjazdy, może na te wakacje Kanada – rekomendują nas – dla części osób będzie doskonałą opcją. Z pewnością jest to kraj warty zobaczenia, natomiast ceny biletów na samolot w przypadku tak dalekich destynacji, zwyczajnie zniechęcają wiele osób. Nie wspominając już o tym, iż na lot tracimy sporo czasu.

Z tego względu raczej możemy sobie pozwolić na tego typu opcję, kiedy mamy dość długi urlop, gdyż na przykład tydzień, to stanowczo za mało. Czas pokaże, które kierunki tego roku znajdą się na szczycie popularności.