W jaki sposób przygotować się na stok?

Narciarski sezon już się rozpoczął, dlatego to dobry moment, ażeby przypomnieć jak stosownie przygotować się do wyjazdu na stok.
Wyjazd na narty bez należytej zaprawy, wzmocnienia muskułów a także całościowej poprawy formy z pewnością nie przyniesie przyjemności, a przy okazji zagraża też poważnymi kontuzjami.

Warsztaty, robienie chleba

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
W jaki sposób więc odpowiednio się przygotować, ażeby wyjazd okazał się naprawdę udany? Na pewno warto zacząć od szukania terminu na podróż.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę (https://www.hotelaltus.pl/pakiety/weekend-dla-dwojga-w-poznaniu) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

weekendowe wypady na narty najlepiej będzie zorganizować w polskich górach, jeśli przewiduje się spędzić na stoku cały urlop, śmiało możesz zaplanować wyjazd do Francji, Włoch czy na Słowację. W okresie zimowych ferii organizowane są wyjazdy studenckie narty jakie zabieramy ze sobą powinny być dobrze wyczyszczone i zakonserwowane.

restauracja

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska
Kiedy znany jest już termin odjazdu, możemy zaplanować przygotowawczy trening. Świetnym pomysłem będzie zapisanie się na zajęcia w fitness centrum, pomocny może okazać się również personalny trener, ale możemy również na stok przyszykować się samemu. W tym wypadku niezmiernie istotne są dyscyplina oraz systematyczność. Ćwiczenia powinniśmy zacząć najodpowiedniej na 2 miesiące przed wyjazdem, a bezsprzeczne minimum to miesiąc. Koniecznie również warto przypomnieć sobie techniki jazdy oraz sposób upadania. Pośród rekomendowanych ćwiczeń przygotowujących do jazdy na nartach trenerzy wymieniają z reguły brzuszki, wymachy nóg jak też nożyce.

Równowagę poprawić mogą stanie i wykonywanie przysiadów na jednej nóżce. Zaś ogólną formę ciała poprawią popularne treningi aerobowe. Trzeba więc biegać, jeździć rowerem; nogi wzmacnia także konna jazda.