Bieszczady – jakie oferują nam atrakcje dla wędrowców?

Bieszczady to region najładniejszych gór w naszym kraju, posiadają trochę nieujarzmiony charakter. Wybierając się w tamte rejony na wyprawę zdołamy zwłaszcza wspinać się na najważniejsze szczyty, ale dodatkowo ujrzeć coś jeszcze.

widok na bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
Najdalej wysunięta cząstka naszych Karpat daje nam możliwość zdobycia mnóstwa masywów, takich jak Tarnicy, Halicza, Wielkiej Rawki bądź połonin Caryńskiej i Wetlińskiej. Wszystkie ulokowane są w granicach Bieszczadzkiego Paru Narodowego. Będąc w nim jesteśmy w stanie wędrować tylko po oznaczonych szlakach turystycznych. Co roku miejsca te zwiedza masa turystów, nie ma się co dziwić, jako że są one nadzwyczajnie piękne.

Osoby po nużącym życiu powszednim w mniejszych czy też dużych metropoliach mogą oddzielić się tam od tłoku, pojazdów, skażenia powietrza. Otaczająca dzika natura i spokój to atrakcje Bieszczadów, które są niezastąpione (sprawdź więcej – portal Pensjonaty-bieszczady). Krajobrazy, które zdołamy tutaj dostrzec zapierają dech w piersiach. Z Tarnicy rozciągają się szczególne panoramy, które na prawdę wskazane jest zobaczyć za swojego życia. I nie ma zasady co do ludzi zwiedzających – tak samo młodsi jak i starsi przyjeżdżają w tamte regiony, aby wędrować.

Poprzez wspinaczki i spacery nie dostrzeżemy jednak zaledwie dzikiej przyrody. Urokliwe, zabytkowe cerkiewki, pochylone krzyże, nieskażona przyroda oraz bogaty świat zwierząt to atrakcje Bieszczadów tworzące nastrój, który pozwoli nam wręcz fantazjować. Jednym z najchętniej odwiedzanych tam miejsc jest Chatka Puchatka, głównie w zimie. Jest to schronienie na Połoninie Wetlińskiej, oprószone śniegiem wygląda bajecznie. Leśna kolej wąskotorowa, konie (sprawdź ofertę na polski koń szlachetny półkrwi) huculskie, narciarstwo zjazdowe, biegowe – tego wszystkiego zdołamy posmakować przebywając w tamtych regionach. Podróże w tamto miejsce rekomenduje się osobom zapracowanym, które zaznają tam ukojenia na tle nerwowym, jak i chorym, jacy będą w stanie wdychać świeże powietrze. Wycieczkę zorganizujemy już przy niskim budżecie, bo nie trzeba tutaj mieć fortuny. Nocleg w schronisku nie wyniesie nas dużo, tymczasem to, co zobaczymy i czego możemy zaznać, jest standardowo bezcenne.

Bieszczady

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Na ścieżkach górskich nie zastaniesz gromad tułaczy pędzących od zabytku do zabytku, jak w innych częściach Karpat. Polecamy również Bieszczady w okresie zimy – zima w naszym pensjonacie.
Ludzie ceniący błogość i czar gór wracają nie raz do Bieszczad, ponieważ doświadczą tam spokoju i ulżenia. Przeróżne atrakcje Bieszczadów nie pozwolą nam się tam nudzić, tym samym odpoczniemy od codzienności.