Opony letnie oraz zimowe winien mieć każdy posiadacz pojazdu na czterech kołach

W naszym kraju w zasadzie każdy posiadacz samochodu winien mieć dwa zestawy opon – na zimę , a także na lato. Jest to niesłychanie relewantne, bowiem przeważnie w Polsce lata są skwarne, natomiast zimy surowe i śnieżne.

Wiadomo, że kierowcom w innych krajach często starcza jeden zestaw ogumienia, albowiem nie mają oni tak zróżnicowanej aury w poszczególnych porach roku. U nas natomiast da się dostrzec dużą różnicę w temperaturze. Dlatego też nie możemy bagatelizować sprawy posiadania opon letnich i zimowych. Nabywając wóz w zestawie otrzymujemy często tylko jeden typ opon – drugi musimy nabyć. Na nieszczęście w Polsce w dalszym ciągu nie jest wprowadzony obowiązek wymiany opon.

Niemniej jednak my nie powinniśmy bagatelizować tej kwestii, ponieważ warunkuje ona bezpieczeństwo na jezdni. Mnóstwo osób w tym momencie myśli w jaki sposób kupić właściwe opony, by służyła nam one przez lata. Szczególnie trzeba znać rozmiar opon, dzięki któremu będziemy dali rade zakupić właściwy model. Warto wiedzieć, co znaczą poszczególne liczby oraz litery w informacji odnośnie rozmiaru.

Zobacz również inny zbiór artykułów przedstawiających prezentowany wątek – bez obaw – wejście za darmo (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej), zatem wejdź na ten link.

Pierwsza liczba to szerokość przekroju, kolejna to wielkość profilu, następnie pokazuje się litera, która zawiadamia nas o strukturze koła. W następnej kolejności pojawia się jeszcze liczba odnosząca się do średnicy przymocowania oraz nośności. Na samym końcu jest tymczasem indeks szybkości.

opona

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wyruszamy do serwisu będziemy musieli wiedzieć jaki rozmiar opon mamy, bowiem tylko wówczas uda nam się kupić stosowny model. Decyzją jaką będziemy musieli podjąć to z pewnością to, którego producenta wybieramy. Wiadomym jest, że różnice cenowe będą pokaźne, o ile wybierzemy kogoś z najwyższej półki. Powinniśmy jednak pomyśleć o jakości wykonania oraz trwałości. Czasami korzystniej dorzucić więcej kasy, a mieć gwarancję, iż dana rzecz posłuży nam przez długie lata – .

Jeśli omawiane na tej witrynie omówienie bardzo Cię ekscytuje, to zalecam te informacje (http://www.centrumhigieny.pl/akcesoria-masarskie) – ono jest równie atrakcyjne, jak materiał, który właśnie widzisz.

Jeżeli samodzielnie nie umiemy podjąć właściwiej decyzji to w takim razie warto pogadać o tym ze sprzedawcą, jaki na pewno pomoże nam w doborze. Takie osoby odnajdziemy w serwisach ogumienia, ponieważ co dzień mają oni styczność z tym towarem.

Nie masz się nad czym głowić – powinieneś nabyć drugi zestaw ogumienia. Tylko to zagwarantuje pewność na drodze podczas paskudnej pogody.