Co było i jest krajową dyscypliną naszych rodaków?

Nasze istnienie opływa w wszelakiego rodzaju problemy. A to problemy ze zdrowiem swym bądź swoich bliskich, a to wszelakie mniej lub bardziej uzasadnione wyrzuty do innych ludzi a to brak funduszy na czasem nawet najbardziej fundamentalne sprawunki.

Polacy lamentują tak wielokrotnie, że stało się to prawie własną narodową dziedziną, w jakiej każdy jest niemalże orłem.

skradzione prawo jazdy

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
To nie znaczy, że powody do narzekań są proste. Czasami lamentowanie wywołuje jakiś poważny kłopot, jaki mógł wystąpić nawet bez własnej przyczyny. Dla przykładu skradzione prawo jazdy (szukaj skradzionego dokumentu na mogłoby skutkować wywoływaniem kolejnych kłopotów. Prowadzenie samochodu stało się tak znaczącą czynnością, że niemalże zaprzestaliśmy umieć radzić sobie bez tego typu zdolności. A jeśli pomimo deficytu tego papierka wsiądziemy za kółko, to mogłoby się to skończyć mandatem na 50 złotych za prowadzenie bez uprawnień. Takie ukradzione prawo jazdy może zatem być pierwszym klockiem przewracającego się domina.
online

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Analogicznie nie za ciekawie mogą zakończyć się sprawy, jeżeli zostanie nam skradziony dowód osobisty. Co prawda mandatu za jego brak od stróża prawa nie otrzymamy, ale i tak jego brak mógłby spowodować wiele problemów. Przy rozwiązywaniu mnóstwa spraw w różnych urzędach nasz dowód osobisty jest konieczny (gdzie zgłosić skradziony dowód osobisty). Jeśli wszakże zostanie skradziony dowód osobisty, to wykonanie naszych załatwień stanie się zwyczajnie niemożliwe.

Możemy postarać się o duplikat, wszakże jego wyrobienie zajmie nieco ważnego przecież dla nas czasu. Zatem jak w najwyższym stopniu czasem czynniki do lamentów mamy jak najbardziej uzasadnione.