Z jakiego powodu żurawie są niezastąpione na większości placów budowy, jakie są ich podstawowe rodzaje.

W dzisiejszych czasach nad każdą większą budową będzie zapewne widniał przynajmniej jeden żuraw o wysokości kilkudziesięciu metrów. Na placach budowy pojawiły się one stosunkowo niedawno, lecz od tej chwili kariera ich przebiega błyskawicznie. Żurawie są aktualnie nieodzownym sprzętem, który znacznie ułatwia codzienną pracę na budowie, lecz dodatkowo umożliwiającym realizację wielu trudnych do wykonania do tej pory czynności. Przede wszystkim ogromnym plusem będzie to, że mogą one transportować różne materiały i przedmioty na pożądaną wysokość. Przed ich rozpowszechnieniem trzeba było wszystko wnosić ręcznie albo wykorzystywać jakieś prowizoryczne wyciągi.

Dzięki żurawiom takie operacje trwają dużo sprawniej, a co najistotniejsze, nie muszą niepotrzebnie angażować załogi, jaka przez ten czas zająć się może innymi zajęciami. Warto także pamiętać o sprawach bezpieczeństwa. Niektórym może się wydawać, że ze względu na konstrukcję wypadki przy udziale żurawi będą się często zdarzać, jednak jest zupełnie inaczej, transport za pomocą tych maszyn jest dużo bardziej bezpieczny niż dźwiganie materiału przez pracujących ludzi.

dom - odbitka

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
dom - odbitka

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Żurawie podzielić można na dwie główne grupy, to znaczy stacjonarne i ruchome, które mogą być przewożone z miejsca na miejsce – ile kosztuje wynajem żurawi. Jak się okazuje, w branży budowlanej znacznie popularniejszy jest żurawie wynajem a nie kupowanie ich na własność. Wiąże się to między innymi z tym, że żurawi się nie potrzebuje przez całą budowę obiektu, a tylko w określonych jej fragmentach.

Masz ochotę zobaczyć więcej na prezentowany problem? Jeśli tak, to bez obawy kliknij tutaj, a na pewno poczujesz zadowolenie.

Dlatego też firmy, jakie nie będą mieć większej liczby prowadzonych na raz inwestycji musiałyby gdzieś ten żuraw przechowywać, a i tak przez długi czas nie byłby on wykorzystany. Tymczasem żurawie wieżowe wynajem będzie dawać ten komfort, że urządzenie będzie pożyczone jedynie na czas, w którym będzie potrzebne, i jedynie za to będzie się także płacić.

W branży funkcjonuje wiele firm, które się właśnie specjalizują w tego typu wynajmie, dostarczając swoim klientom kompleksową obsługę . Nawet z tym, że jeżeli będzie trzeba, to wraz z żurawiem będzie można również wynająć jego operatora.