Oferta niszczenia danych poufnych

Znaczna ilość firm, które posiadają poufne, niedostępne dla nikogo dokumenty po pewnym okresie decydują się na ich zniszczenie, lecz nie zawsze mają one odpowiednich kompetencji i doświadczenia na tego typu ruchy, toteż kierują się do odpowiednich grup, oferujących podobne usługi.

sale

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to jednocześnie pewność całkowITej poufności i zachowania wiedzy o dokumentach tylko pośród upoważnionych osób.

Pośród ich oferty wymienia się także niszczenie (zobacz kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) dokumentów, co zazwyczaj polega na wkładaniu ich do dostarczonych pudeł o pojemności od 50 aż do 600 litrów, a potem – według wcześniejszych ustaleń – zostają one zbierane jednorazowo czy też cyklicznie oraz utylizowane w zaawansowanych technologicznie samochodach ciężarowych, które jednocześnie posiadają nawigację GPS. Degradacja ma miejsce pod okiem doświadczonych osób, jak też strzeżonych i w pełni tajnych pomieszczeniach. W razie potrzeby, firmy zlecające mają możliwość ubezpieczenia aż do kilkudziesięciu milionów złotych danego zlecenia, aby w razie wycieku ochronić swą markę. Każdy pracownik personelu jest zobowiązany do zachowania tajemnicy oraz informacji zawartych w pojemnikach. Co ważne – chronione jest zarazem środowisko, ponieważ zniszczone dokumenty są poddawane recyklingowi – tu.
Istnieje również niszczenie dysków twardych, których utylizacja odbywa się w sposób porównywalny do dokumentów – wejdź.

Wszystko odbywa się w sposób tajny, a dyski twarde i inne nośniki informacji nie zostają odtwarzane, a natychmiastowo niszczone, bez możliwości ujawnienia wiadomości tam się znajdujących. Wszystkie firmy oferujące podobne usługi posiadają licencje transportowe, a także zezwolenie na gospodarowanie odpadami.