Jakie istnieją metody ocieplania poddasza? Którego typu materiały są często stosowane?

Osoby, jakie chcą zwiększyć przestrzeń użytkową mieszkania, często rozważają zaaranżowanie poddasza do takiego celu. Jeżeli chcemy przystosować nasze poddasze do celów użytkowych, to na pewno nie obejdzie się bez ocieplenia.

rozwód

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com
Nim zdecydujemy się na dany sposób, warto się dowiedzieć, jakie są opcje.
Jeżeli chodzi nam o ocieplenie poddasza zdjęcia i filmy w internecie z pewnością będą w stanie przybliżyć zainteresowanym osobom taką kwestię. W sieci odnajdziemy sporą pomoc w takim zakresie, również, jeżeli chodzi o porady na temat wybrania odpowiedniego sposobu ocieplenia. Bardzo cenionym sposobem ocieplania ocieplanie poddasza zdjęcia jest mineralna wełna. Powinna posiadać taka wełna grubość przynajmniej 25 centymetrów. Wsadza się ją pomiędzy krokwiami. Często nie wymaga ona specjalnego zamocowania, jednakże w razie potrzeby można użyć żyłki albo drutu. Między deskowaniem a wełną mineralną powinniśmy pozostawić parę centymetrów przerwy, by otrzymać dobrą wentylację.
Kolejnym dość popularnym sposobem na ocieplenie poddasza będzie zastosowanie styropianu. Początkową warstwę montuje się w zasadzie tak samo jak montuje się mineralną wełnę, czyli na wcisk, tu używa się styropianu nieco bardziej sprężystego. Za to kolejna warstwa będzie już wykonana z normalnego rodzaju styropianu. A wtedy możemy posłużyć się drewnianymi listwami, jakie przybija się do krokwi.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę z owego tematu? Z tą ideą przygotowaliśmy kolejny wpis na nowej stronie – interesująca informacja (https://www.prymat.net/oferta/szalunki/szalunki-stropowe/) czeka tam na Ciebie.

Drewno oczywiście należy impregnować, a listwy specjalnie dobrze wypoziomować.

Poza tym używa się także różnorakiego rodzaju płyt, które zamocowuje się zwyczajowo do krokwi. Dobrym przykładem są poliuretanowe płyty, do których dodatkowo stosuje się poliuretanową piankę. Dość często także stosuje się folię termoizolacyjną – sprawdź.