Bloki skalne – mają niezmiernie bogate zastosowanie we współczesnym budownictwie drogowym a także mieszkaniowym

To na przekór temu, co mogłoby się wydawać niesłychanie ceniony surowiec budowlany. Odgrywał istotną rolę w nieomal wszystkich epokach historycznych jako „element” zdobniczy a także konstrukcyjny.

Ogrodzenie twarde jak skała

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Obróbka kamienia zaczyna się w kamieniołomach, gdzie bloki skalne są odpowiednio formowane . cięcie zwykle odbywa się z udziałem tarcz diamentowych bądź specjalnych strun, dzięki którym pozyskujemy kilkanaście płyt za jednym zamachem. Pamiętajmy, iż kamiekamień (sprawdź asortyment)duje bardzo szerokie zastosowanie. Używa się go dla przykładu do stworzenia warstw nawierzchni oraz posadzek w rozmaITych obiektach użyteczności publicznej (centrach handlowych, lotniskach, dworcach kolejowych, etc.).

Zapewniamy Ci darmowe wejście (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/foliarki-owijarki-poziome/manualne/) do następnych bardzo interesujących wpisów, które umieściliśmy na odrębnej stronie. Należy tylko kliknąć w podany link.

Kamień idealnie sprawdzają się także we wnętrzu domów i mieszkań. Ostatnimi czasy prym wiedzie formak (Kopalnia Kośmin). Współczesna technologia umożliwia wykonanie parapetów, zlewozmywaków czy wanien kamiennych. Niezaprzeczalnym walorem wspomnianych „artykułów” jest ponadczasowość, niezwykłość i znaczna solidność. To dobra propozycja dla osób, które preferują oryginalne i nieco ekstrawaganckie rozwiązania.

Warto, zaznaczyć, iż coraz większym zainteresowaniem cieszy się formak, trwały kamień murowy o nieregularnych kształtach, używany przy stawianiu budynków, cokołów albo murów oporowych.