Jakiego rodzaju pojawiają się fale inne niż wodne oraz radiowe?

W naszym życiu korzystamy czasem z towarów tak wielokrotnie, że nie namyślamy się jak to jest zrobione. Ta sprawa zaciekawiła nawet twórców pewnego popularnonaukowego programu, którzy nadali mu takowy termin.

Badają w nim wszelakie przedmioty i mechanizmy, by ukazać jak one właściwie są zrobione i na jakiej regule funkcjonują.
tektura

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com

Podajmy dla przykładu typowe pudła na towary. W marketach mogą być ich tysiące, w naszym mieszkaniu na pewno mnóstwo. Niektóre mogą być wytworzone z folii, niektóre z plastiku, pozostałe jeszcze z tektury. Wszelki producent opakowań z tektury falistej powinien troszczyć się nie wyłącznie o wygląd swego pudła, lecz również o jego odporność.

Jeśli chcesz skontrolować rzetelność informacji umieszczonych w tym materiale, to kliknij tu i zweryfikuj info u źródła (http://www.ratkor.com/nasza-oferta/likwidacja-kretowisk) a zdobędziesz stuprocentową gwarancję w tej sprawie.

Należałoby przecież mieć w pamięci, że wszelakie produkty opakowane wszakże również w owego rodzaju opakowania, muszą odbyć daleką nieraz drogę (ciekawy artykuł). Czasem jest to droga lądowa, czasami morska, czasem też samolotowa. Dlatego także wszelki wytwórca opakowań z tektury falistej powinien o niniejszym pamiętać i tak zbudować pudełko, aby wytrwało znoje takiej, wielokrotnie liczącej niemało setek kilometrów, wyjazdów.

Sama tektura (producent opakowań z tektury falistej) falista jest poskładana z połączenia od 2 do 7 warstw tak zwanych linerów, przy czym powłoka środkowa, określana poprzez producent opakowań z tektury falistej fluting jest falowana . Powoduje to duże zesztywnienie konstrukcji i ma ogromny wpływ na amortyzację umieszczonego w takowym opakowaniu towaru w wypadku uderzenia lub upadku. Pojawiają się trzy słynne rodzaje fali w tekturach trzywarstwowych.

Jest to fala B, fala C oraz fala E, czyli tzw. mikrofala. Tektura składająca się z pięciu warstw i 7-warstwowa powstaje z połączenia wspomnianych rodzajów fal, np. fala EB , BC , AAC , BCA , ITd..