Kupiłeś starszy pojazd? Zamontuj w nim klimatyzację

Jeszcze paręnaście lat temu posiadanie samochodu klimatyzowanego było dla większości zbędnym zbytkiem. Jednak obecnie, gdy na każdym kroku spotykamy się z chłodnym powietrzem w upalne dni, zarówno w pracy jak i w zwykłym tramwaju, dlatego też w aucie chcemy mieć tą opcję.

Niestety, jeśli kupujemy starszy pojazd, niekiedy okazuje się, że nie jest on zaopatrzony w takie dobrodziejstwo.
samochody - malowidło

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak i na to jest metoda. Dzisiejsze warsztaty zajmujące się elektroniką w pojazdach, oferują ciekawe cenowo opcje montażu tego urządzenia. Uzbroją oni nasz wehikuł w wentylatory spal, wiatraki, cewka sprężarki klimatyzacji z tego źródła również się znajdzie. Będziemy mogli spokojnie przemierzać ulice w gorące dni, bez potrzeby tworzenia słabego przewiewu z otwartych na oścież okien. Jest to także bezpieczniejsza metoda, zwłaszcza na autostradzie, gdy kierowca prowadząc bardzo szybko łatwiej skupi się na drodze przy szczelnych oknach. W zależności od tego, w jak wielkim mieście mieszkasz, inna będzie cena za tego typu świadczenie. Poza tym, w niektórych, bardzo starych autach, zainstalowanie klimatyzacji nie będzie możliwe.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://esentia-wycena.pl/) inne nasze serwisy, które prezentują to zagadnienie – na pewno też Cię zaabsorbują.

Jeśli chcesz u siebie wprowadzić takie rozwiązanie, najpierw odszukaj odpowiedni warsztat, używając wyszukiwarki internetowej. Pamiętaj, żeby zaznaczyć funkcję geolokalizacji, dzięki której wyświetlą ci się serwisy z niedalekiej okolicy. Części wymagane do tej modyfikacji, takie jak wentylatory spal inter-instal albo nawet cewka sprężarki klimatyzacji, można kupić na własną rękę, jeśli wiesz gdzie tanio dostaniesz używane części.

ewidencja

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzacja w aucie w obecnych czasach to standard.

Mimo tego, niektórzy z nas podróżują pojazdami starszymi, które nie mają tego ułatwienia. Całe szczęście, w przewadze przypadków klimatyzację można zamontować w pojeździe. Wystarczy tylko odszukać odpowiedni warsztat, wykonujący takie zadania.